Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

VLAICOM TRANS SRL

CUI: 16702192 J40/13653/2004 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16702192
Cod înmatriculare J40/13653/2004
EUID ROONRC.J40/13653/2004
Data înmatriculării 2004-08-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Sos. Gării Căţelu, 170A, 2, 63, 70000, 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: Sos. Gării Căţelu
Număr: 170A
Etaj: 2
Apartament: 63
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 75.500 RON 81.199 RON 21.707 RON 57.056 RON 59.492 RON 232.184 RON 5.105 RON 227.079 RON 228.892 RON 3.292 RON 0 RON 91.556 RON 0 RON 0 RON 0
2020 53.233 RON 53.233 RON 21.976 RON 29.798 RON 31.257 RON 197.578 RON 5.105 RON 192.473 RON 195.690 RON 1.888 RON 0 RON 93.766 RON 0 RON 0 RON 0
2021 16.844 RON 16.844 RON 21.304 RON −4.955 RON −4.460 RON 151.069 RON 5.105 RON 145.964 RON 148.735 RON 2.334 RON 0 RON 91.534 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 16.807 RON 25.207 RON −8.904 RON −8.400 RON 141.261 RON 5.105 RON 136.156 RON 139.831 RON 1.430 RON 0 RON 101.715 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 140.910 RON 5.105 RON 135.805 RON 139.831 RON 1.079 RON 0 RON 101.364 RON 0 RON 0 RON 0
2024 56.643 RON 56.648 RON 17.874 RON 32.534 RON 38.774 RON 180.863 RON 5.105 RON 175.758 RON 172.365 RON 8.498 RON 0 RON 93.022 RON 0 RON 0 RON 0
2025 136.649 RON 136.655 RON 71.021 RON 56.034 RON 65.634 RON 234.697 RON 8.607 RON 226.090 RON 228.399 RON 6.298 RON 0 RON 97.200 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VLAICU MIHAI
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
136,6 K RON
Rezultat Net 2025
56,0 K RON
Total Active 2025
234,7 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 75,5 K RON 53,2 K RON 16,8 K RON 0 RON 0 RON 56,6 K RON 136,6 K RON
Venituri totale 81,2 K RON 53,2 K RON 16,8 K RON 16,8 K RON 0 RON 56,6 K RON 136,7 K RON
Cheltuieli totale 21,7 K RON 22,0 K RON 21,3 K RON 25,2 K RON 0 RON 17,9 K RON 71,0 K RON
Rezultat net 57,1 K RON 29,8 K RON −5,0 K RON −8,9 K RON 0 RON 32,5 K RON 56,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 73,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 35,90 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 35,90 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 20,47 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 37,27 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,6 K RON (3.7%)
Active circulante226,1 K RON (96.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe97,2 K RON
Numerar128,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 1,41
Durata încasare (zile) 260

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
48,0%
Marjă netă
41,0%
ROA
23,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 3,3 K RON 232,2 K RON 1,4%
2020 1,9 K RON 197,6 K RON 1,0%
2021 2,3 K RON 151,1 K RON 1,5%
2022 1,4 K RON 141,3 K RON 1,0%
2023 1,1 K RON 140,9 K RON 0,8%
2024 8,5 K RON 180,9 K RON 4,7%
2025 6,3 K RON 234,7 K RON 2,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 75,5 K RON 53,2 K RON 16,8 K RON 0 RON 0 RON 56,6 K RON 136,6 K RON ▲ 141,2%
Rezultat net 57,1 K RON 29,8 K RON −5,0 K RON −8,9 K RON 0 RON 32,5 K RON 56,0 K RON ▲ 72,2%
Total active 232,2 K RON 197,6 K RON 151,1 K RON 141,3 K RON 140,9 K RON 180,9 K RON 234,7 K RON ▲ 29,8%
Capitaluri proprii 228,9 K RON 195,7 K RON 148,7 K RON 139,8 K RON 139,8 K RON 172,4 K RON 228,4 K RON ▲ 32,5%
Datorii totale 3,3 K RON 1,9 K RON 2,3 K RON 1,4 K RON 1,1 K RON 8,5 K RON 6,3 K RON ▼ 25,9%
Lichiditate curentă 68,98 101,95 62,54 95,21 125,86 20,68 35,90 ▲ 73,6%
Marjă netă (%) 75,57 55,98 -29,42 – – 57,44 41,01 ▼ 28,6%
Scor bonitate 87 87 57 67 75 87 100 ▲ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (56,0 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (35.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.