Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NORTH STAR COMPANY IND SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, EMIL RACOVIŢĂ, 16, R21, A, 2, 12, 41758, 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 26 RON | 26 RON | 495 RON | −470 RON | −469 RON | 5.644 RON | 0 RON | 5.644 RON | −13.239 RON | 18.883 RON | 74 RON | 5.020 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 470 RON | −470 RON | −470 RON | 5.174 RON | 0 RON | 5.174 RON | −13.709 RON | 18.883 RON | 74 RON | 5.025 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 567 RON | −567 RON | −567 RON | 6.467 RON | 0 RON | 6.467 RON | −14.276 RON | 20.743 RON | 74 RON | 4.894 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 257 RON | −257 RON | −257 RON | 1.441 RON | 0 RON | 1.441 RON | −14.533 RON | 15.974 RON | 74 RON | 132 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 250 RON | −250 RON | −250 RON | 2.190 RON | 0 RON | 2.190 RON | −14.784 RON | 16.974 RON | 74 RON | 137 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 466 RON | −466 RON | −466 RON | 1.706 RON | 0 RON | 1.706 RON | −15.250 RON | 16.956 RON | 74 RON | 161 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 500 RON | 340 RON | 134 RON | 160 RON | 1.423 RON | 0 RON | 1.423 RON | −15.116 RON | 16.611 RON | 74 RON | 169 RON | 0 RON | 72 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4649 — Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Top format din 540 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−15.116 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.09) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 1167.3% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 26 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 500 RON |
| Cheltuieli totale | 495 RON | 470 RON | 567 RON | 257 RON | 250 RON | 466 RON | 340 RON |
| Rezultat net | −470 RON | −470 RON | −567 RON | −257 RON | −250 RON | −466 RON | 134 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −7 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,09 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,08 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,09 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 18,9 K RON | 5,6 K RON | 334,6% |
| 2020 | 18,9 K RON | 5,2 K RON | 365,0% |
| 2021 | 20,7 K RON | 6,5 K RON | 320,8% |
| 2022 | 16,0 K RON | 1,4 K RON | 1.108,5% |
| 2023 | 17,0 K RON | 2,2 K RON | 775,1% |
| 2024 | 17,0 K RON | 1,7 K RON | 993,9% |
| 2025 | 16,6 K RON | 1,4 K RON | 1.167,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −470 RON | −470 RON | −567 RON | −257 RON | −250 RON | −466 RON | 134 RON | ▲ 128,8% |
| Total active | 5,6 K RON | 5,2 K RON | 6,5 K RON | 1,4 K RON | 2,2 K RON | 1,7 K RON | 1,4 K RON | ▼ 16,6% |
| Capitaluri proprii | −13,2 K RON | −13,7 K RON | −14,3 K RON | −14,5 K RON | −14,8 K RON | −15,3 K RON | −15,1 K RON | ▲ 0,9% |
| Datorii totale | 18,9 K RON | 18,9 K RON | 20,7 K RON | 16,0 K RON | 17,0 K RON | 17,0 K RON | 16,6 K RON | ▼ 2,0% |
| Lichiditate curentă | 0,30 | 0,27 | 0,31 | 0,09 | 0,13 | 0,10 | 0,09 | ▼ 14,8% |
| Marjă netă (%) | -1.807,69 | – | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 19 | 22 | 22 | 22 | 30 | 15 | 22 | ▲ 46,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (134 RON).
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 1167.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.