Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MMA PRESTO CONSTRUCT SRL

CUI: 33855137 J40/13916/2014 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33855137
Cod înmatriculare J40/13916/2014
EUID ROONRC.J40/13916/2014
Data înmatriculării 2014-11-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, PANTELIMON, 309, 8, E, 2, 166, 21621, 2, CAMERA NR. 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: PANTELIMON
Număr: 309
Bloc: 8
Scară: E
Etaj: 2
Apartament: 166
Cod poștal: 21621
Completare adresă: CAMERA NR. 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 165.919 RON 165.919 RON 136.792 RON 27.468 RON 29.127 RON 114.581 RON 12.603 RON 101.978 RON 102.253 RON 12.328 RON 8.898 RON 25.798 RON 0 RON 0 RON 1
2020 193.958 RON 194.098 RON 164.047 RON 28.111 RON 30.051 RON 113.410 RON 12.138 RON 101.272 RON 104.049 RON 9.361 RON 9.837 RON 31.603 RON 0 RON 0 RON 2
2021 210.670 RON 213.923 RON 177.766 RON 34.018 RON 36.157 RON 153.193 RON 5.683 RON 147.510 RON 138.067 RON 20.120 RON 3.214 RON 72.116 RON 0 RON 4.994 RON 2
2022 265.922 RON 265.924 RON 361.826 RON −98.561 RON −95.902 RON 212.923 RON 190.453 RON 22.470 RON 39.506 RON 139.386 RON 4.494 RON 36.992 RON 34.031 RON 0 RON 3
2023 321.913 RON 321.913 RON 358.673 RON −39.979 RON −36.760 RON 165.726 RON 135.264 RON 30.462 RON −473 RON 152.248 RON 1.725 RON 37.875 RON 13.951 RON 0 RON 2
2024 296.386 RON 296.386 RON 374.778 RON −81.356 RON −78.392 RON 96.015 RON 72.903 RON 23.112 RON −81.828 RON 177.843 RON 7.573 RON 33.116 RON 0 RON 0 RON 2
2025 228.151 RON 228.240 RON 338.771 RON −112.812 RON −110.531 RON 16.154 RON 10.542 RON 5.612 RON −194.641 RON 210.795 RON 9.837 RON 15.991 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

POPESCU MIOARA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−194.641 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.03) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−112.812 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 1304.9% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
228,2 K RON
Rezultat Net 2025
−112,8 K RON
Total Active 2025
16,2 K RON
Scor Bonitate
12/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 12/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 165,9 K RON 194,0 K RON 210,7 K RON 265,9 K RON 321,9 K RON 296,4 K RON 228,2 K RON
Venituri totale 165,9 K RON 194,1 K RON 213,9 K RON 265,9 K RON 321,9 K RON 296,4 K RON 228,2 K RON
Cheltuieli totale 136,8 K RON 164,0 K RON 177,8 K RON 361,8 K RON 358,7 K RON 374,8 K RON 338,8 K RON
Rezultat net 27,5 K RON 28,1 K RON 34,0 K RON −98,6 K RON −40,0 K RON −81,4 K RON −112,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 312,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−194.641 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 1304.9% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,03 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă -0,02 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată -0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,08 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,5 K RON (65.3%)
Active circulante5,6 K RON (34.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri9,8 K RON
Creanțe16,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 23,19
Durata stocaj (zile) 16
Rotație creanțe (ori/an) 14,27
Durata încasare (zile) 26

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-48,5%
Marjă netă
-49,5%
ROA
-698,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 12,3 K RON 114,6 K RON 10,8%
2020 9,4 K RON 113,4 K RON 8,3%
2021 20,1 K RON 153,2 K RON 13,1%
2022 139,4 K RON 212,9 K RON 65,5%
2023 152,2 K RON 165,7 K RON 91,9%
2024 177,8 K RON 96,0 K RON 185,2%
2025 210,8 K RON 16,2 K RON 1.304,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

12
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 165,9 K RON 194,0 K RON 210,7 K RON 265,9 K RON 321,9 K RON 296,4 K RON 228,2 K RON ▼ 23,0%
Rezultat net 27,5 K RON 28,1 K RON 34,0 K RON −98,6 K RON −40,0 K RON −81,4 K RON −112,8 K RON ▼ 38,7%
Total active 114,6 K RON 113,4 K RON 153,2 K RON 212,9 K RON 165,7 K RON 96,0 K RON 16,2 K RON ▼ 83,2%
Capitaluri proprii 102,3 K RON 104,0 K RON 138,1 K RON 39,5 K RON −473 RON −81,8 K RON −194,6 K RON ▼ 137,9%
Datorii totale 12,3 K RON 9,4 K RON 20,1 K RON 139,4 K RON 152,2 K RON 177,8 K RON 210,8 K RON ▲ 18,5%
Lichiditate curentă 8,27 10,82 7,33 0,16 0,20 0,13 0,03 ▼ 79,5%
Marjă netă (%) 16,56 14,49 16,15 -37,06 -12,42 -27,45 -49,45 ▼ 80,1%
Scor bonitate 87 100 95 32 32 12 12 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 312,2 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 1304.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (12/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.