FIRSTLY CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, BARAJUL LOTRU, 3, M5B, A, 2, 9, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 450.151 RON | 497.065 RON | 248.697 RON | 245.209 RON | 248.368 RON | 664.869 RON | 201.610 RON | 463.259 RON | 391.477 RON | 275.152 RON | 0 RON | 87.474 RON | 0 RON | 1.760 RON | 1 |
| 2024 | 660.881 RON | 679.155 RON | 528.465 RON | 136.094 RON | 150.690 RON | 692.396 RON | 148.504 RON | 543.892 RON | 527.571 RON | 166.796 RON | 0 RON | 525.970 RON | 0 RON | 1.971 RON | 2 |
| 2025 | 763.111 RON | 763.111 RON | 541.841 RON | 202.808 RON | 221.270 RON | 638.271 RON | 91.962 RON | 546.309 RON | 204.125 RON | 435.243 RON | 0 RON | 493.534 RON | 800 RON | 1.897 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 3,780 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 450,2 K RON | 660,9 K RON | 763,1 K RON |
| Venituri totale | 497,1 K RON | 679,2 K RON | 763,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 248,7 K RON | 528,5 K RON | 541,8 K RON |
| Rezultat net | 245,2 K RON | 136,1 K RON | 202,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 937,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,26 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,26 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,47 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,55 |
| Durata încasare (zile) | 236 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 275,2 K RON | 664,9 K RON | 41,4% |
| 2024 | 166,8 K RON | 692,4 K RON | 24,1% |
| 2025 | 435,2 K RON | 638,3 K RON | 68,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 450,2 K RON | 660,9 K RON | 763,1 K RON | ▲ 15,5% |
| Rezultat net | 245,2 K RON | 136,1 K RON | 202,8 K RON | ▲ 49,0% |
| Total active | 664,9 K RON | 692,4 K RON | 638,3 K RON | ▼ 7,8% |
| Capitaluri proprii | 391,5 K RON | 527,6 K RON | 204,1 K RON | ▼ 61,3% |
| Datorii totale | 275,2 K RON | 166,8 K RON | 435,2 K RON | ▲ 160,9% |
| Lichiditate curentă | 1,68 | 3,26 | 1,26 | ▼ 61,5% |
| Marjă netă (%) | 54,47 | 20,59 | 26,58 | ▲ 29,1% |
| Scor bonitate | 82 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (202,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 937,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.