Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PROIECT ADMIN SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Şos. GIURGIULUI, 118, 12, 2, 40676, 4, PARTER, CAMERA (CASIERIE BLOC)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 24.150 RON | 24.150 RON | 4.046 RON | 19.378 RON | 20.104 RON | 19.696 RON | 0 RON | 19.696 RON | 19.512 RON | 184 RON | 0 RON | 1.449 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 24.600 RON | 24.600 RON | 3.529 RON | 20.388 RON | 21.071 RON | 20.809 RON | 0 RON | 20.809 RON | 20.628 RON | 181 RON | 0 RON | 1.449 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 25.680 RON | 25.880 RON | 5.160 RON | 19.944 RON | 20.720 RON | 20.376 RON | 0 RON | 20.376 RON | 20.184 RON | 192 RON | 0 RON | 1.449 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 26.040 RON | 26.040 RON | 4.334 RON | 20.942 RON | 21.706 RON | 21.358 RON | 0 RON | 21.358 RON | 21.182 RON | 176 RON | 0 RON | 17.418 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 30.810 RON | 30.810 RON | 3.646 RON | 23.470 RON | 27.164 RON | 29.159 RON | 0 RON | 29.159 RON | 28.683 RON | 476 RON | 0 RON | 1.449 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 32.400 RON | 32.400 RON | 3.658 RON | 24.373 RON | 28.742 RON | 26.541 RON | 0 RON | 26.541 RON | 25.556 RON | 985 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 32.400 RON | 32.400 RON | 4.365 RON | 23.639 RON | 28.035 RON | 26.157 RON | 1.745 RON | 24.412 RON | 23.879 RON | 2.278 RON | 0 RON | 12.684 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2932 — Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
Top format din 44 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,2 K RON | 24,6 K RON | 25,7 K RON | 26,0 K RON | 30,8 K RON | 32,4 K RON | 32,4 K RON |
| Venituri totale | 24,2 K RON | 24,6 K RON | 25,9 K RON | 26,0 K RON | 30,8 K RON | 32,4 K RON | 32,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 4,0 K RON | 3,5 K RON | 5,2 K RON | 4,3 K RON | 3,6 K RON | 3,7 K RON | 4,4 K RON |
| Rezultat net | 19,4 K RON | 20,4 K RON | 19,9 K RON | 20,9 K RON | 23,5 K RON | 24,4 K RON | 23,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 34,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,72 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,72 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,15 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,48 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,55 |
| Durata încasare (zile) | 143 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 184 RON | 19,7 K RON | 0,9% |
| 2020 | 181 RON | 20,8 K RON | 0,9% |
| 2021 | 192 RON | 20,4 K RON | 0,9% |
| 2022 | 176 RON | 21,4 K RON | 0,8% |
| 2023 | 476 RON | 29,2 K RON | 1,6% |
| 2024 | 985 RON | 26,5 K RON | 3,7% |
| 2025 | 2,3 K RON | 26,2 K RON | 8,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,2 K RON | 24,6 K RON | 25,7 K RON | 26,0 K RON | 30,8 K RON | 32,4 K RON | 32,4 K RON | ▲ 0,0% |
| Rezultat net | 19,4 K RON | 20,4 K RON | 19,9 K RON | 20,9 K RON | 23,5 K RON | 24,4 K RON | 23,6 K RON | ▼ 3,0% |
| Total active | 19,7 K RON | 20,8 K RON | 20,4 K RON | 21,4 K RON | 29,2 K RON | 26,5 K RON | 26,2 K RON | ▼ 1,4% |
| Capitaluri proprii | 19,5 K RON | 20,6 K RON | 20,2 K RON | 21,2 K RON | 28,7 K RON | 25,6 K RON | 23,9 K RON | ▼ 6,6% |
| Datorii totale | 184 RON | 181 RON | 192 RON | 176 RON | 476 RON | 985 RON | 2,3 K RON | ▲ 131,3% |
| Lichiditate curentă | 107,04 | 114,97 | 106,13 | 121,35 | 61,26 | 26,95 | 10,72 | ▼ 60,2% |
| Marjă netă (%) | 80,24 | 82,88 | 77,66 | 80,42 | 76,18 | 75,23 | 72,96 | ▼ 3,0% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 95 | 95 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 34,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.