Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NMC EXTREM TRANS SRL

CUI: 29496744 J40/15440/2011 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 29496744
Cod înmatriculare J40/15440/2011
EUID ROONRC.J40/15440/2011
Data înmatriculării 2011-12-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, B-dul CAMIL RESSU, 15, 57, 3, 1, 93, 31733, 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: B-dul CAMIL RESSU
Număr: 15
Bloc: 57
Scară: 3
Etaj: 1
Apartament: 93
Cod poștal: 31733

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.310.685 RON 1.348.471 RON 1.362.048 RON −13.577 RON −13.577 RON 263.617 RON 79.571 RON 184.046 RON −292.316 RON 589.306 RON 139 RON 182.804 RON 0 RON 33.373 RON 5
2020 1.320.934 RON 1.336.621 RON 1.251.841 RON 66.733 RON 84.780 RON 272.166 RON 45.613 RON 226.553 RON −225.582 RON 511.104 RON 139 RON 222.849 RON 0 RON 13.356 RON 5
2021 1.553.568 RON 1.582.732 RON 1.474.537 RON 92.381 RON 108.195 RON 324.025 RON 132.372 RON 191.653 RON −133.201 RON 472.416 RON 0 RON 182.250 RON 0 RON 15.190 RON 4
2022 1.793.227 RON 1.939.903 RON 1.801.542 RON 120.924 RON 138.361 RON 482.669 RON 319.564 RON 163.105 RON −12.277 RON 506.870 RON 4.766 RON 133.577 RON 0 RON 11.924 RON 4
2023 1.957.591 RON 1.959.580 RON 2.039.077 RON −97.091 RON −79.497 RON 369.240 RON 271.456 RON 97.784 RON −109.368 RON 490.015 RON 4.766 RON 159.035 RON 0 RON 11.407 RON 4
2024 2.748.509 RON 2.761.172 RON 2.838.032 RON −76.860 RON −76.860 RON 620.525 RON 421.581 RON 198.944 RON −186.228 RON 820.067 RON 4.766 RON 246.978 RON 0 RON 13.314 RON 6
2025 3.067.382 RON 3.104.779 RON 3.260.882 RON −156.103 RON −156.103 RON 525.666 RON 325.724 RON 199.942 RON −342.332 RON 874.685 RON 8.033 RON 229.209 RON 0 RON 6.687 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

BĂNCEU NICOLETA
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−342.332 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.23) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−156.103 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 166.4% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
3,07 M RON
Rezultat Net 2025
−156,1 K RON
Total Active 2025
525,7 K RON
Scor Bonitate
19/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 19/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,31 M RON 1,32 M RON 1,55 M RON 1,79 M RON 1,96 M RON 2,75 M RON 3,07 M RON
Venituri totale 1,35 M RON 1,34 M RON 1,58 M RON 1,94 M RON 1,96 M RON 2,76 M RON 3,10 M RON
Cheltuieli totale 1,36 M RON 1,25 M RON 1,47 M RON 1,80 M RON 2,04 M RON 2,84 M RON 3,26 M RON
Rezultat net −13,6 K RON 66,7 K RON 92,4 K RON 120,9 K RON −97,1 K RON −76,9 K RON −156,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,18 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−342.332 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 166.4% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,23 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,22 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată -0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,60 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate325,7 K RON (62%)
Active circulante199,9 K RON (38%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri8,0 K RON
Creanțe229,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 381,85
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 13,38
Durata încasare (zile) 27

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-5,1%
Marjă netă
-5,1%
ROA
-29,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 589,3 K RON 263,6 K RON 223,6%
2020 511,1 K RON 272,2 K RON 187,8%
2021 472,4 K RON 324,0 K RON 145,8%
2022 506,9 K RON 482,7 K RON 105,0%
2023 490,0 K RON 369,2 K RON 132,7%
2024 820,1 K RON 620,5 K RON 132,2%
2025 874,7 K RON 525,7 K RON 166,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

19
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,31 M RON 1,32 M RON 1,55 M RON 1,79 M RON 1,96 M RON 2,75 M RON 3,07 M RON ▲ 11,6%
Rezultat net −13,6 K RON 66,7 K RON 92,4 K RON 120,9 K RON −97,1 K RON −76,9 K RON −156,1 K RON ▼ 103,1%
Total active 263,6 K RON 272,2 K RON 324,0 K RON 482,7 K RON 369,2 K RON 620,5 K RON 525,7 K RON ▼ 15,3%
Capitaluri proprii −292,3 K RON −225,6 K RON −133,2 K RON −12,3 K RON −109,4 K RON −186,2 K RON −342,3 K RON ▼ 83,8%
Datorii totale 589,3 K RON 511,1 K RON 472,4 K RON 506,9 K RON 490,0 K RON 820,1 K RON 874,7 K RON ▲ 6,7%
Lichiditate curentă 0,31 0,44 0,41 0,32 0,20 0,24 0,23 ▼ 5,8%
Marjă netă (%) -1,04 5,05 5,95 6,74 -4,96 -2,80 -5,09 ▼ 81,8%
Scor bonitate 19 45 45 45 19 32 19 ▼ 40,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,18 M RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 166.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (19/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.