Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MONKEY BUSINESS SOLUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, LUNCA SIRETULUI, 1A, A39B, 1, 4, 13, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 16.162 RON | 16.162 RON | 361 RON | 15.316 RON | 15.801 RON | 17.801 RON | 112 RON | 17.689 RON | 16.316 RON | 1.485 RON | 0 RON | 13.662 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 350.580 RON | 350.580 RON | 139.261 RON | 207.883 RON | 211.319 RON | 247.361 RON | 6.678 RON | 240.683 RON | 209.083 RON | 38.278 RON | 0 RON | 213.053 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 373.324 RON | 373.324 RON | 185.109 RON | 184.557 RON | 188.215 RON | 234.474 RON | 5.861 RON | 228.613 RON | 185.757 RON | 49.116 RON | 1.319 RON | 201.028 RON | 0 RON | 399 RON | 2 |
| 2023 | 472.720 RON | 472.720 RON | 241.763 RON | 226.939 RON | 230.957 RON | 262.189 RON | 5.044 RON | 257.145 RON | 228.565 RON | 34.326 RON | 1.319 RON | 110.168 RON | 0 RON | 702 RON | 3 |
| 2024 | 403.510 RON | 403.510 RON | 250.763 RON | 146.065 RON | 152.747 RON | 243.041 RON | 4.227 RON | 238.814 RON | 147.265 RON | 96.479 RON | 0 RON | 59.973 RON | 0 RON | 703 RON | 3 |
| 2025 | 631.750 RON | 632.322 RON | 299.396 RON | 318.697 RON | 332.926 RON | 392.104 RON | 3.410 RON | 388.694 RON | 319.897 RON | 73.039 RON | 0 RON | 263.395 RON | 0 RON | 832 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 16,2 K RON | 350,6 K RON | 373,3 K RON | 472,7 K RON | 403,5 K RON | 631,8 K RON |
| Venituri totale | 16,2 K RON | 350,6 K RON | 373,3 K RON | 472,7 K RON | 403,5 K RON | 632,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 361 RON | 139,3 K RON | 185,1 K RON | 241,8 K RON | 250,8 K RON | 299,4 K RON |
| Rezultat net | 15,3 K RON | 207,9 K RON | 184,6 K RON | 226,9 K RON | 146,1 K RON | 318,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 708,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,32 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,32 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,72 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,40 |
| Durata încasare (zile) | 152 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 1,5 K RON | 17,8 K RON | 8,3% |
| 2021 | 38,3 K RON | 247,4 K RON | 15,5% |
| 2022 | 49,1 K RON | 234,5 K RON | 21,0% |
| 2023 | 34,3 K RON | 262,2 K RON | 13,1% |
| 2024 | 96,5 K RON | 243,0 K RON | 39,7% |
| 2025 | 73,0 K RON | 392,1 K RON | 18,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 16,2 K RON | 350,6 K RON | 373,3 K RON | 472,7 K RON | 403,5 K RON | 631,8 K RON | ▲ 56,6% |
| Rezultat net | 15,3 K RON | 207,9 K RON | 184,6 K RON | 226,9 K RON | 146,1 K RON | 318,7 K RON | ▲ 118,2% |
| Total active | 17,8 K RON | 247,4 K RON | 234,5 K RON | 262,2 K RON | 243,0 K RON | 392,1 K RON | ▲ 61,3% |
| Capitaluri proprii | 16,3 K RON | 209,1 K RON | 185,8 K RON | 228,6 K RON | 147,3 K RON | 319,9 K RON | ▲ 117,2% |
| Datorii totale | 1,5 K RON | 38,3 K RON | 49,1 K RON | 34,3 K RON | 96,5 K RON | 73,0 K RON | ▼ 24,3% |
| Lichiditate curentă | 11,91 | 6,29 | 4,65 | 7,49 | 2,48 | 5,32 | ▲ 115,0% |
| Marjă netă (%) | 94,77 | 59,30 | 49,44 | 48,01 | 36,20 | 50,45 | ▲ 39,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 100 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (318,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 708,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.