Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SAMEDAY TOTAL LOGISTICS SRL

CUI: 38281302 J40/16560/2017 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38281302
Cod înmatriculare J40/16560/2017
EUID ROONRC.J40/16560/2017
Data înmatriculării 2017-09-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 13 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, PADEŞU, 12, 10, A, 4, 41346, 4, PARTER, CAM. 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: PADEŞU
Număr: 12
Bloc: 10
Scară: A
Apartament: 4
Cod poștal: 41346
Completare adresă: PARTER, CAM. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 494.834 RON 522.122 RON 379.704 RON 137.197 RON 142.418 RON 207.481 RON 118.475 RON 89.006 RON 184.674 RON 22.807 RON 0 RON 29.192 RON 0 RON 0 RON 3
2020 855.988 RON 1.009.166 RON 572.394 RON 427.676 RON 436.772 RON 634.033 RON 125.045 RON 508.988 RON 565.112 RON 68.921 RON 687 RON 149.191 RON 0 RON 0 RON 10
2021 695.293 RON 739.061 RON 666.976 RON 65.896 RON 72.085 RON 756.074 RON 31.543 RON 724.531 RON 630.977 RON 125.097 RON 0 RON 132.786 RON 0 RON 0 RON 12
2022 715.795 RON 741.656 RON 624.958 RON 109.281 RON 116.698 RON 937.523 RON −17.004 RON 954.527 RON 603.061 RON 334.462 RON 0 RON 199.143 RON 0 RON 0 RON 10
2023 986.795 RON 1.015.410 RON 796.575 RON 208.681 RON 218.835 RON 643.493 RON 124.045 RON 519.448 RON 208.921 RON 434.572 RON 200 RON 453.076 RON 0 RON 0 RON 10
2024 985.131 RON 1.038.382 RON 976.838 RON 37.613 RON 61.544 RON 473.837 RON 133.737 RON 340.100 RON 37.853 RON 435.984 RON 240 RON 105.438 RON 0 RON 0 RON 12
2025 1.045.102 RON 1.134.084 RON 906.806 RON 200.854 RON 227.278 RON 740.217 RON 112.369 RON 627.848 RON 201.207 RON 539.010 RON 309 RON 201.332 RON 0 RON 0 RON 13

Reprezentanți și administratori (1)

COLAN ANDREI RĂZVAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,05 M RON
Rezultat Net 2025
200,9 K RON
Total Active 2025
740,2 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 494,8 K RON 856,0 K RON 695,3 K RON 715,8 K RON 986,8 K RON 985,1 K RON 1,05 M RON
Venituri totale 522,1 K RON 1,01 M RON 739,1 K RON 741,7 K RON 1,02 M RON 1,04 M RON 1,13 M RON
Cheltuieli totale 379,7 K RON 572,4 K RON 667,0 K RON 625,0 K RON 796,6 K RON 976,8 K RON 906,8 K RON
Rezultat net 137,2 K RON 427,7 K RON 65,9 K RON 109,3 K RON 208,7 K RON 37,6 K RON 200,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,14 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,16 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,16 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,79 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,37 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate112,4 K RON (15.2%)
Active circulante627,8 K RON (84.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri309 RON
Creanțe201,3 K RON
Numerar426,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3.382,21
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 5,19
Durata încasare (zile) 70

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
21,8%
Marjă netă
19,2%
ROA
27,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 22,8 K RON 207,5 K RON 11,0%
2020 68,9 K RON 634,0 K RON 10,9%
2021 125,1 K RON 756,1 K RON 16,6%
2022 334,5 K RON 937,5 K RON 35,7%
2023 434,6 K RON 643,5 K RON 67,5%
2024 436,0 K RON 473,8 K RON 92,0%
2025 539,0 K RON 740,2 K RON 72,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 494,8 K RON 856,0 K RON 695,3 K RON 715,8 K RON 986,8 K RON 985,1 K RON 1,05 M RON ▲ 6,1%
Rezultat net 137,2 K RON 427,7 K RON 65,9 K RON 109,3 K RON 208,7 K RON 37,6 K RON 200,9 K RON ▲ 434,0%
Total active 207,5 K RON 634,0 K RON 756,1 K RON 937,5 K RON 643,5 K RON 473,8 K RON 740,2 K RON ▲ 56,2%
Capitaluri proprii 184,7 K RON 565,1 K RON 631,0 K RON 603,1 K RON 208,9 K RON 37,9 K RON 201,2 K RON ▲ 431,5%
Datorii totale 22,8 K RON 68,9 K RON 125,1 K RON 334,5 K RON 434,6 K RON 436,0 K RON 539,0 K RON ▲ 23,6%
Lichiditate curentă 3,90 7,39 5,79 2,85 1,20 0,78 1,16 ▲ 49,3%
Marjă netă (%) 27,73 49,96 9,48 15,27 21,15 3,82 19,22 ▲ 403,1%
Scor bonitate 87 100 75 87 80 36 80 ▲ 122,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (200,9 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,14 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.