Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NICK TRANS INTERNATIONAL L.T.D. SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, APUSULUI, 27, N21, 2, 1, 17, 62279, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 33 RON | 1.995 RON | −1.962 RON | −1.962 RON | 3.322.052 RON | −379.515 RON | 3.701.567 RON | −655.699 RON | 4.056.949 RON | 0 RON | 3.679.150 RON | 0 RON | 79.198 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 24 RON | 8.506 RON | −8.482 RON | −8.482 RON | 3.322.070 RON | −379.515 RON | 3.701.585 RON | −664.181 RON | 4.065.449 RON | 0 RON | 3.679.150 RON | 0 RON | 79.198 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 20 RON | 6.066 RON | −6.046 RON | −6.046 RON | 3.322.086 RON | −379.515 RON | 3.701.601 RON | −670.227 RON | 4.071.511 RON | 0 RON | 3.679.149 RON | 0 RON | 79.198 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 30 RON | 6.169 RON | −6.139 RON | −6.139 RON | 3.322.085 RON | −379.515 RON | 3.701.600 RON | −676.366 RON | 4.077.649 RON | 0 RON | 3.679.149 RON | 0 RON | 79.198 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 25 RON | 15.560 RON | −15.535 RON | −15.535 RON | 3.322.092 RON | −379.515 RON | 3.701.607 RON | −691.900 RON | 4.093.190 RON | 0 RON | 3.679.150 RON | 0 RON | 79.198 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 3 RON | 13.683 RON | −13.680 RON | −13.680 RON | 3.701.866 RON | 259 RON | 3.701.607 RON | −325.806 RON | 4.106.870 RON | 0 RON | 3.679.150 RON | 0 RON | 79.198 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 29 RON | 3.697 RON | −3.668 RON | −3.668 RON | 3.701.891 RON | 259 RON | 3.701.632 RON | −329.474 RON | 4.110.563 RON | 0 RON | 3.679.150 RON | 0 RON | 79.198 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−329.474 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.9) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−3.668 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 111% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 33 RON | 24 RON | 20 RON | 30 RON | 25 RON | 3 RON | 29 RON |
| Cheltuieli totale | 2,0 K RON | 8,5 K RON | 6,1 K RON | 6,2 K RON | 15,6 K RON | 13,7 K RON | 3,7 K RON |
| Rezultat net | −2,0 K RON | −8,5 K RON | −6,0 K RON | −6,1 K RON | −15,5 K RON | −13,7 K RON | −3,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,90 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,90 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,90 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,06 M RON | 3,32 M RON | 122,1% |
| 2020 | 4,07 M RON | 3,32 M RON | 122,4% |
| 2021 | 4,07 M RON | 3,32 M RON | 122,6% |
| 2022 | 4,08 M RON | 3,32 M RON | 122,7% |
| 2023 | 4,09 M RON | 3,32 M RON | 123,2% |
| 2024 | 4,11 M RON | 3,70 M RON | 110,9% |
| 2025 | 4,11 M RON | 3,70 M RON | 111,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −2,0 K RON | −8,5 K RON | −6,0 K RON | −6,1 K RON | −15,5 K RON | −13,7 K RON | −3,7 K RON | ▲ 73,2% |
| Total active | 3,32 M RON | 3,32 M RON | 3,32 M RON | 3,32 M RON | 3,32 M RON | 3,70 M RON | 3,70 M RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | −655,7 K RON | −664,2 K RON | −670,2 K RON | −676,4 K RON | −691,9 K RON | −325,8 K RON | −329,5 K RON | ▼ 1,1% |
| Datorii totale | 4,06 M RON | 4,07 M RON | 4,07 M RON | 4,08 M RON | 4,09 M RON | 4,11 M RON | 4,11 M RON | ▲ 0,1% |
| Lichiditate curentă | 0,91 | 0,91 | 0,91 | 0,91 | 0,90 | 0,90 | 0,90 | ▼ 0,1% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 27 | 20 | 27 | 20 | 20 | 27 | 27 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 111% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (27/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.