Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PERFECTLY CLEAN SERV INTERNATIONAL SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Str. Ion Minulescu, 41, C12, 3, 7, 95, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 222.328 RON | 222.328 RON | 138.269 RON | 81.836 RON | 84.059 RON | 399.509 RON | 49.576 RON | 349.933 RON | 360.129 RON | 39.380 RON | 2.350 RON | 11.630 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 136.780 RON | 136.780 RON | 124.194 RON | 11.272 RON | 12.586 RON | 465.487 RON | 125.891 RON | 339.596 RON | 371.400 RON | 94.087 RON | 3.002 RON | 16.525 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 157.897 RON | 158.300 RON | 145.798 RON | 10.925 RON | 12.502 RON | 436.725 RON | 77.920 RON | 358.805 RON | 382.325 RON | 54.400 RON | 3.002 RON | 19.735 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 161.620 RON | 161.620 RON | 135.468 RON | 24.590 RON | 26.152 RON | 383.113 RON | 39.865 RON | 343.248 RON | 376.315 RON | 6.798 RON | 3.086 RON | 9.504 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 170.090 RON | 170.090 RON | 148.876 RON | 19.547 RON | 21.214 RON | 381.300 RON | 25.322 RON | 355.978 RON | 377.384 RON | 3.916 RON | 3.379 RON | 14.582 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 139.511 RON | 139.511 RON | 182.033 RON | −43.821 RON | −42.522 RON | 312.700 RON | 0 RON | 312.700 RON | 312.700 RON | 0 RON | 603 RON | 219.240 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 134.571 RON | 134.571 RON | 136.971 RON | −3.719 RON | −2.400 RON | 248.102 RON | 0 RON | 248.102 RON | 245.648 RON | 2.454 RON | 7.041 RON | 175.140 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8121 — Activități generale de curățenie a clădirilor
Top format din 902 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−3.719 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 222,3 K RON | 136,8 K RON | 157,9 K RON | 161,6 K RON | 170,1 K RON | 139,5 K RON | 134,6 K RON |
| Venituri totale | 222,3 K RON | 136,8 K RON | 158,3 K RON | 161,6 K RON | 170,1 K RON | 139,5 K RON | 134,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 138,3 K RON | 124,2 K RON | 145,8 K RON | 135,5 K RON | 148,9 K RON | 182,0 K RON | 137,0 K RON |
| Rezultat net | 81,8 K RON | 11,3 K RON | 10,9 K RON | 24,6 K RON | 19,5 K RON | −43,8 K RON | −3,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 125,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 101,10 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 98,23 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 26,86 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 101,10 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 19,11 |
| Durata stocaj (zile) | 19 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,77 |
| Durata încasare (zile) | 475 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 39,4 K RON | 399,5 K RON | 9,9% |
| 2020 | 94,1 K RON | 465,5 K RON | 20,2% |
| 2021 | 54,4 K RON | 436,7 K RON | 12,5% |
| 2022 | 6,8 K RON | 383,1 K RON | 1,8% |
| 2023 | 3,9 K RON | 381,3 K RON | 1,0% |
| 2024 | 0 RON | 312,7 K RON | 0,0% |
| 2025 | 2,5 K RON | 248,1 K RON | 1,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 222,3 K RON | 136,8 K RON | 157,9 K RON | 161,6 K RON | 170,1 K RON | 139,5 K RON | 134,6 K RON | ▼ 3,5% |
| Rezultat net | 81,8 K RON | 11,3 K RON | 10,9 K RON | 24,6 K RON | 19,5 K RON | −43,8 K RON | −3,7 K RON | ▲ 91,5% |
| Total active | 399,5 K RON | 465,5 K RON | 436,7 K RON | 383,1 K RON | 381,3 K RON | 312,7 K RON | 248,1 K RON | ▼ 20,7% |
| Capitaluri proprii | 360,1 K RON | 371,4 K RON | 382,3 K RON | 376,3 K RON | 377,4 K RON | 312,7 K RON | 245,6 K RON | ▼ 21,4% |
| Datorii totale | 39,4 K RON | 94,1 K RON | 54,4 K RON | 6,8 K RON | 3,9 K RON | 0 RON | 2,5 K RON | – |
| Lichiditate curentă | 8,89 | 3,61 | 6,60 | 50,49 | 90,90 | – | 101,10 | – |
| Marjă netă (%) | 36,81 | 8,24 | 6,92 | 15,21 | 11,49 | -31,41 | -2,76 | ▲ 91,2% |
| Scor bonitate | 87 | 75 | 90 | 95 | 95 | 37 | 64 | ▲ 73,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (101.1), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.