Publicitate

IMAGE 2 CG SRL

CUI: 6710406 J40/26270/1994 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 6710406
Cod înmatriculare J40/26270/1994
EUID ROONRC.J40/26270/1994
Data înmatriculării 1994-12-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 32 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, B-dul THEODOR PALLADY, 1, 26, B, 4, 52, 0, 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: B-dul THEODOR PALLADY
Număr: 1
Bloc: 26
Scară: B
Etaj: 4
Apartament: 52
Cod poștal: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 110.481 RON 110.481 RON 125.442 RON −16.046 RON −14.961 RON 3.404 RON 0 RON 3.404 RON −466.808 RON 470.212 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 3
2020 80.811 RON 84.532 RON 114.136 RON −30.393 RON −29.604 RON 13.719 RON 0 RON 13.719 RON −497.201 RON 510.920 RON 0 RON 130 RON 0 RON 0 RON 3
2021 194.999 RON 194.999 RON 162.124 RON 30.911 RON 32.875 RON 10.350 RON 0 RON 10.350 RON −466.290 RON 476.640 RON 0 RON 2.550 RON 0 RON 0 RON 0
2022 179.615 RON 179.615 RON 148.500 RON 29.319 RON 31.115 RON 55.646 RON 0 RON 55.646 RON −436.972 RON 492.618 RON 0 RON 46.099 RON 0 RON 0 RON 1
2023 79.523 RON 79.523 RON 109.721 RON −30.994 RON −30.198 RON 22.623 RON 0 RON 22.623 RON −467.965 RON 490.588 RON 0 RON 10.000 RON 0 RON 0 RON 1
2024 48.730 RON 48.730 RON 64.811 RON −16.481 RON −16.081 RON 27.916 RON 0 RON 27.916 RON −484.446 RON 512.362 RON 0 RON 11.800 RON 0 RON 0 RON 1
2025 105.389 RON 255.389 RON 105.842 RON 146.993 RON 149.547 RON 17.896 RON 0 RON 17.896 RON −337.453 RON 355.349 RON 0 RON 10.000 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

GHERVAN CONSTANTIN
administrator
Pagina administratorului
GHERVAN GENOVEVA LELIA
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,621 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−337.453 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.05) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 1985.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
105,4 K RON
Rezultat Net 2025
147,0 K RON
Total Active 2025
17,9 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 110,5 K RON 80,8 K RON 195,0 K RON 179,6 K RON 79,5 K RON 48,7 K RON 105,4 K RON
Venituri totale 110,5 K RON 84,5 K RON 195,0 K RON 179,6 K RON 79,5 K RON 48,7 K RON 255,4 K RON
Cheltuieli totale 125,4 K RON 114,1 K RON 162,1 K RON 148,5 K RON 109,7 K RON 64,8 K RON 105,8 K RON
Rezultat net −16,0 K RON −30,4 K RON 30,9 K RON 29,3 K RON −31,0 K RON −16,5 K RON 147,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 86,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−337.453 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,05 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,05 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,05 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante17,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe10,0 K RON
Numerar7,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 10,54
Durata încasare (zile) 35

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
141,9%
Marjă netă
139,5%
ROA
821,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 470,2 K RON 3,4 K RON 13.813,5%
2020 510,9 K RON 13,7 K RON 3.724,2%
2021 476,6 K RON 10,4 K RON 4.605,2%
2022 492,6 K RON 55,6 K RON 885,3%
2023 490,6 K RON 22,6 K RON 2.168,5%
2024 512,4 K RON 27,9 K RON 1.835,4%
2025 355,3 K RON 17,9 K RON 1.985,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 110,5 K RON 80,8 K RON 195,0 K RON 179,6 K RON 79,5 K RON 48,7 K RON 105,4 K RON ▲ 116,3%
Rezultat net −16,0 K RON −30,4 K RON 30,9 K RON 29,3 K RON −31,0 K RON −16,5 K RON 147,0 K RON ▲ 991,9%
Total active 3,4 K RON 13,7 K RON 10,4 K RON 55,6 K RON 22,6 K RON 27,9 K RON 17,9 K RON ▼ 35,9%
Capitaluri proprii −466,8 K RON −497,2 K RON −466,3 K RON −437,0 K RON −468,0 K RON −484,4 K RON −337,5 K RON ▲ 30,3%
Datorii totale 470,2 K RON 510,9 K RON 476,6 K RON 492,6 K RON 490,6 K RON 512,4 K RON 355,3 K RON ▼ 30,6%
Lichiditate curentă 0,01 0,03 0,02 0,11 0,05 0,05 0,05 ▼ 7,5%
Marjă netă (%) -14,52 -37,61 15,85 16,32 -38,97 -33,82 139,48 ▲ 512,4%
Scor bonitate 19 19 50 42 12 27 50 ▲ 85,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (147,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 1985.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate