Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
QUICKTRANS EXPERT CARRIER S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, DRUMUL INTRE TARLALE, 42, 2, 3, CLADIREA C1, BIROUL NR.13
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 415.846 RON | 416.986 RON | 221.686 RON | 191.141 RON | 195.300 RON | 483.095 RON | 267.942 RON | 215.153 RON | 191.341 RON | 291.754 RON | 0 RON | 182.805 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 725.210 RON | 726.927 RON | 246.603 RON | 473.217 RON | 480.324 RON | 720.147 RON | 236.216 RON | 483.931 RON | 473.417 RON | 246.730 RON | 0 RON | 424.566 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 713.384 RON | 716.257 RON | 201.669 RON | 504.111 RON | 514.588 RON | 701.506 RON | 209.965 RON | 491.541 RON | 504.351 RON | 197.155 RON | 0 RON | 488.249 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 505.590 RON | 510.553 RON | 247.761 RON | 253.909 RON | 262.792 RON | 432.027 RON | 176.454 RON | 255.573 RON | 311.940 RON | 120.087 RON | 0 RON | 252.577 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 415,8 K RON | 725,2 K RON | 713,4 K RON | 505,6 K RON |
| Venituri totale | 417,0 K RON | 726,9 K RON | 716,3 K RON | 510,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 221,7 K RON | 246,6 K RON | 201,7 K RON | 247,8 K RON |
| Rezultat net | 191,1 K RON | 473,2 K RON | 504,1 K RON | 253,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 654,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,13 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,60 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,00 |
| Durata încasare (zile) | 182 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 291,8 K RON | 483,1 K RON | 60,4% |
| 2023 | 246,7 K RON | 720,1 K RON | 34,3% |
| 2024 | 197,2 K RON | 701,5 K RON | 28,1% |
| 2025 | 120,1 K RON | 432,0 K RON | 27,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 415,8 K RON | 725,2 K RON | 713,4 K RON | 505,6 K RON | ▼ 29,1% |
| Rezultat net | 191,1 K RON | 473,2 K RON | 504,1 K RON | 253,9 K RON | ▼ 49,6% |
| Total active | 483,1 K RON | 720,1 K RON | 701,5 K RON | 432,0 K RON | ▼ 38,4% |
| Capitaluri proprii | 191,3 K RON | 473,4 K RON | 504,4 K RON | 311,9 K RON | ▼ 38,2% |
| Datorii totale | 291,8 K RON | 246,7 K RON | 197,2 K RON | 120,1 K RON | ▼ 39,1% |
| Lichiditate curentă | 0,74 | 1,96 | 2,49 | 2,13 | ▼ 14,6% |
| Marjă netă (%) | 45,96 | 65,25 | 70,66 | 50,22 | ▼ 28,9% |
| Scor bonitate | 65 | 95 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (253,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 654,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.