Publicitate

YUMMY SNACKS S.R.L.

CUI: 40915886 J40/4560/2019 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40915886
Cod înmatriculare J40/4560/2019
EUID ROONRC.J40/4560/2019
Data înmatriculării 2019-04-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 9 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, BITOLIA, 32, 11678, 1, DEMISOL, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: BITOLIA
Număr: 32
Cod poștal: 11678
Completare adresă: DEMISOL, CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 3.143.310 RON 3.227.718 RON 4.134.449 RON −941.286 RON −906.731 RON 3.586.114 RON 1.483.518 RON 2.102.596 RON −941.086 RON 4.631.254 RON 1.496.991 RON 548.166 RON 0 RON 104.054 RON 17
2020 3.888.423 RON 4.214.743 RON 5.496.966 RON −1.293.066 RON −1.282.223 RON 6.421.246 RON 3.898.788 RON 2.522.458 RON −2.184.352 RON 8.636.926 RON 1.818.120 RON 297.092 RON 0 RON 31.328 RON 17
2021 6.575.987 RON 6.683.352 RON 8.272.009 RON −1.588.657 RON −1.588.657 RON 7.702.513 RON 4.401.787 RON 3.300.726 RON 1.376.991 RON 6.345.765 RON 2.018.876 RON 652.395 RON 0 RON 20.243 RON 0
2022 7.223.699 RON 8.341.599 RON 9.467.731 RON −1.126.132 RON −1.126.132 RON 9.270.747 RON 4.319.466 RON 4.951.281 RON 182.754 RON 9.161.566 RON 3.009.836 RON 1.914.062 RON 0 RON 98.573 RON 30
2023 8.956.650 RON 8.841.539 RON 10.046.924 RON −1.205.385 RON −1.205.385 RON 10.811.580 RON 5.724.341 RON 5.087.239 RON 571.615 RON 10.346.371 RON 2.275.895 RON 2.554.981 RON 0 RON 106.406 RON 30
2024 10.056.942 RON 15.232.057 RON 14.725.046 RON 507.011 RON 507.011 RON 10.677.717 RON 989.194 RON 9.688.523 RON 1.114.167 RON 9.563.550 RON 1.946.840 RON 7.506.612 RON 0 RON 0 RON 0
2025 4.560.178 RON 7.024.413 RON 6.794.898 RON 205.007 RON 229.515 RON 2.224.281 RON 830.805 RON 1.393.476 RON 1.237.429 RON 1.207.515 RON 794.312 RON 546.946 RON 0 RON 220.663 RON 9

Reprezentanți și administratori (1)

DÂMBAN IOAN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (33)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 89 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
4,56 M RON
Rezultat Net 2025
205,0 K RON
Total Active 2025
2,22 M RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 3,14 M RON 3,89 M RON 6,58 M RON 7,22 M RON 8,96 M RON 10,06 M RON 4,56 M RON
Venituri totale 3,23 M RON 4,21 M RON 6,68 M RON 8,34 M RON 8,84 M RON 15,23 M RON 7,02 M RON
Cheltuieli totale 4,13 M RON 5,50 M RON 8,27 M RON 9,47 M RON 10,05 M RON 14,73 M RON 6,79 M RON
Rezultat net −941,3 K RON −1,29 M RON −1,59 M RON −1,13 M RON −1,21 M RON 507,0 K RON 205,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,05 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,15 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,50 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,84 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate830,8 K RON (37.4%)
Active circulante1,39 M RON (62.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri794,3 K RON
Creanțe546,9 K RON
Numerar52,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,74
Durata stocaj (zile) 64
Rotație creanțe (ori/an) 8,34
Durata încasare (zile) 44

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,0%
Marjă netă
4,5%
ROA
9,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 4,63 M RON 3,59 M RON 129,1%
2020 8,64 M RON 6,42 M RON 134,5%
2021 6,35 M RON 7,70 M RON 82,4%
2022 9,16 M RON 9,27 M RON 98,8%
2023 10,35 M RON 10,81 M RON 95,7%
2024 9,56 M RON 10,68 M RON 89,6%
2025 1,21 M RON 2,22 M RON 54,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,14 M RON 3,89 M RON 6,58 M RON 7,22 M RON 8,96 M RON 10,06 M RON 4,56 M RON ▼ 54,7%
Rezultat net −941,3 K RON −1,29 M RON −1,59 M RON −1,13 M RON −1,21 M RON 507,0 K RON 205,0 K RON ▼ 59,6%
Total active 3,59 M RON 6,42 M RON 7,70 M RON 9,27 M RON 10,81 M RON 10,68 M RON 2,22 M RON ▼ 79,2%
Capitaluri proprii −941,1 K RON −2,18 M RON 1,38 M RON 182,8 K RON 571,6 K RON 1,11 M RON 1,24 M RON ▲ 11,1%
Datorii totale 4,63 M RON 8,64 M RON 6,35 M RON 9,16 M RON 10,35 M RON 9,56 M RON 1,21 M RON ▼ 87,4%
Lichiditate curentă 0,45 0,29 0,52 0,54 0,49 1,01 1,15 ▲ 13,9%
Marjă netă (%) -29,95 -33,25 -24,16 -15,59 -13,46 5,04 4,50 ▼ 10,7%
Scor bonitate 19 19 45 43 25 75 67 ▼ 10,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (205,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,05 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate