Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RAM INVEST CARGO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, UCEA, 4A, P3, 1, 3, 57, 4, O CAMERA 12 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 150.579 RON | 150.579 RON | 68.498 RON | 80.110 RON | 82.081 RON | 96.745 RON | 133 RON | 96.612 RON | 80.310 RON | 16.435 RON | 0 RON | 4.250 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 176.302 RON | 176.302 RON | 94.367 RON | 80.207 RON | 81.935 RON | 419.340 RON | 245.496 RON | 173.844 RON | 160.517 RON | 258.823 RON | 0 RON | 11.745 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 337.008 RON | 337.010 RON | 249.488 RON | 84.152 RON | 87.522 RON | 465.780 RON | 218.472 RON | 247.308 RON | 244.670 RON | 221.110 RON | 0 RON | 17.900 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 423.058 RON | 441.866 RON | 316.053 RON | 117.350 RON | 125.813 RON | 523.486 RON | 136.861 RON | 386.625 RON | 362.020 RON | 161.466 RON | 0 RON | 27.166 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 454.938 RON | 454.938 RON | 438.792 RON | 11.597 RON | 16.146 RON | 582.704 RON | 57.455 RON | 525.249 RON | 373.616 RON | 209.088 RON | 0 RON | 429.847 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 486.748 RON | 486.748 RON | 589.892 RON | −113.343 RON | −103.144 RON | 582.133 RON | 3.801 RON | 578.332 RON | 260.273 RON | 321.860 RON | 0 RON | 511.403 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 496.388 RON | 496.389 RON | 631.854 RON | −135.465 RON | −135.465 RON | 297.445 RON | 1.029 RON | 296.416 RON | 124.808 RON | 172.637 RON | 0 RON | 134.240 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−135.465 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 150,6 K RON | 176,3 K RON | 337,0 K RON | 423,1 K RON | 454,9 K RON | 486,7 K RON | 496,4 K RON |
| Venituri totale | 150,6 K RON | 176,3 K RON | 337,0 K RON | 441,9 K RON | 454,9 K RON | 486,7 K RON | 496,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 68,5 K RON | 94,4 K RON | 249,5 K RON | 316,1 K RON | 438,8 K RON | 589,9 K RON | 631,9 K RON |
| Rezultat net | 80,1 K RON | 80,2 K RON | 84,2 K RON | 117,4 K RON | 11,6 K RON | −113,3 K RON | −135,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 614,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,72 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,72 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,94 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,72 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,70 |
| Durata încasare (zile) | 99 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 16,4 K RON | 96,7 K RON | 17,0% |
| 2020 | 258,8 K RON | 419,3 K RON | 61,7% |
| 2021 | 221,1 K RON | 465,8 K RON | 47,5% |
| 2022 | 161,5 K RON | 523,5 K RON | 30,8% |
| 2023 | 209,1 K RON | 582,7 K RON | 35,9% |
| 2024 | 321,9 K RON | 582,1 K RON | 55,3% |
| 2025 | 172,6 K RON | 297,4 K RON | 58,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 150,6 K RON | 176,3 K RON | 337,0 K RON | 423,1 K RON | 454,9 K RON | 486,7 K RON | 496,4 K RON | ▲ 2,0% |
| Rezultat net | 80,1 K RON | 80,2 K RON | 84,2 K RON | 117,4 K RON | 11,6 K RON | −113,3 K RON | −135,5 K RON | ▼ 19,5% |
| Total active | 96,7 K RON | 419,3 K RON | 465,8 K RON | 523,5 K RON | 582,7 K RON | 582,1 K RON | 297,4 K RON | ▼ 48,9% |
| Capitaluri proprii | 80,3 K RON | 160,5 K RON | 244,7 K RON | 362,0 K RON | 373,6 K RON | 260,3 K RON | 124,8 K RON | ▼ 52,0% |
| Datorii totale | 16,4 K RON | 258,8 K RON | 221,1 K RON | 161,5 K RON | 209,1 K RON | 321,9 K RON | 172,6 K RON | ▼ 46,4% |
| Lichiditate curentă | 5,88 | 0,67 | 1,12 | 2,39 | 2,51 | 1,80 | 1,72 | ▼ 4,4% |
| Marjă netă (%) | 53,20 | 45,49 | 24,97 | 27,74 | 2,55 | -23,29 | -27,29 | ▼ 17,2% |
| Scor bonitate | 87 | 73 | 90 | 100 | 85 | 54 | 47 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 614,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.