Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ABC TOP BRAND SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, SLT. CRISTESCU DIMA, 8, 217, A, 2, 2, PARTER, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 68.150 RON | 68.150 RON | 91.166 RON | −23.698 RON | −23.016 RON | 47.863 RON | 0 RON | 47.863 RON | −74.105 RON | 124.339 RON | 45.171 RON | 0 RON | 0 RON | 2.371 RON | 1 |
| 2020 | 60.601 RON | 160.301 RON | 85.903 RON | 72.795 RON | 74.398 RON | 39.855 RON | 0 RON | 39.855 RON | −1.310 RON | 43.536 RON | 38.504 RON | 0 RON | 0 RON | 2.371 RON | 1 |
| 2021 | 128.138 RON | 128.138 RON | 124.157 RON | 2.699 RON | 3.981 RON | 41.446 RON | 0 RON | 41.446 RON | 1.389 RON | 45.002 RON | 38.280 RON | 280 RON | 0 RON | 4.945 RON | 1 |
| 2022 | 216.380 RON | 216.380 RON | 166.561 RON | 46.408 RON | 49.819 RON | 46.271 RON | 0 RON | 46.271 RON | 47.797 RON | 1.449 RON | 13.588 RON | 100 RON | 0 RON | 2.975 RON | 1 |
| 2023 | 106.109 RON | 106.109 RON | 87.901 RON | 15.295 RON | 18.208 RON | 61.228 RON | 0 RON | 61.228 RON | 63.092 RON | 1.106 RON | 25.958 RON | 23.235 RON | 0 RON | 2.970 RON | 0 |
| 2024 | 99.680 RON | 99.680 RON | 72.802 RON | 22.577 RON | 26.878 RON | 87.459 RON | 0 RON | 87.459 RON | 85.669 RON | 5.205 RON | 144 RON | 56.412 RON | 0 RON | 3.415 RON | 0 |
| 2025 | 151.225 RON | 151.225 RON | 54.608 RON | 81.158 RON | 96.617 RON | 180.948 RON | 0 RON | 180.948 RON | 166.828 RON | 17.940 RON | 0 RON | 119.791 RON | 0 RON | 3.820 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Top format din 1,100 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 68,2 K RON | 60,6 K RON | 128,1 K RON | 216,4 K RON | 106,1 K RON | 99,7 K RON | 151,2 K RON |
| Venituri totale | 68,2 K RON | 160,3 K RON | 128,1 K RON | 216,4 K RON | 106,1 K RON | 99,7 K RON | 151,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 91,2 K RON | 85,9 K RON | 124,2 K RON | 166,6 K RON | 87,9 K RON | 72,8 K RON | 54,6 K RON |
| Rezultat net | −23,7 K RON | 72,8 K RON | 2,7 K RON | 46,4 K RON | 15,3 K RON | 22,6 K RON | 81,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 162,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,09 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,09 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,41 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,26 |
| Durata încasare (zile) | 289 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 124,3 K RON | 47,9 K RON | 259,8% |
| 2020 | 43,5 K RON | 39,9 K RON | 109,2% |
| 2021 | 45,0 K RON | 41,4 K RON | 108,6% |
| 2022 | 1,4 K RON | 46,3 K RON | 3,1% |
| 2023 | 1,1 K RON | 61,2 K RON | 1,8% |
| 2024 | 5,2 K RON | 87,5 K RON | 6,0% |
| 2025 | 17,9 K RON | 180,9 K RON | 9,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 68,2 K RON | 60,6 K RON | 128,1 K RON | 216,4 K RON | 106,1 K RON | 99,7 K RON | 151,2 K RON | ▲ 51,7% |
| Rezultat net | −23,7 K RON | 72,8 K RON | 2,7 K RON | 46,4 K RON | 15,3 K RON | 22,6 K RON | 81,2 K RON | ▲ 259,5% |
| Total active | 47,9 K RON | 39,9 K RON | 41,4 K RON | 46,3 K RON | 61,2 K RON | 87,5 K RON | 180,9 K RON | ▲ 106,9% |
| Capitaluri proprii | −74,1 K RON | −1,3 K RON | 1,4 K RON | 47,8 K RON | 63,1 K RON | 85,7 K RON | 166,8 K RON | ▲ 94,7% |
| Datorii totale | 124,3 K RON | 43,5 K RON | 45,0 K RON | 1,4 K RON | 1,1 K RON | 5,2 K RON | 17,9 K RON | ▲ 244,7% |
| Lichiditate curentă | 0,38 | 0,92 | 0,92 | 31,93 | 55,36 | 16,80 | 10,09 | ▼ 40,0% |
| Marjă netă (%) | -34,77 | 120,12 | 2,11 | 21,45 | 14,41 | 22,65 | 53,67 | ▲ 137,0% |
| Scor bonitate | 19 | 55 | 51 | 100 | 87 | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (81,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 162,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.