Publicitate

SATAS INTERNATIONAL COMIMPEX SRL

CUI: 9843644 J40/7060/1997 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 9843644
Cod înmatriculare J40/7060/1997
EUID ROONRC.J40/7060/1997
Data înmatriculării 1997-09-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 29 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Sos. IANCULUI, 9, 109A, 1, 2, 20, 70000, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: Sos. IANCULUI
Număr: 9
Bloc: 109A
Scară: 1
Etaj: 2
Apartament: 20
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 57.751 RON 57.751 RON 61.949 RON −5.408 RON −4.198 RON 486.284 RON 319.353 RON 166.931 RON 85.232 RON 401.052 RON 0 RON 142.834 RON 0 RON 0 RON 0
2024 60.192 RON 60.192 RON 53.354 RON 3.025 RON 6.838 RON 438.176 RON 281.578 RON 156.598 RON 88.257 RON 349.919 RON 0 RON 147.307 RON 0 RON 0 RON 0
2025 109.695 RON 109.695 RON 92.201 RON 13.390 RON 17.494 RON 314.987 RON 244.515 RON 70.472 RON 14.120 RON 300.867 RON 0 RON 50.832 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

TAŞÇI SAIT
administrator
Turcia
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,621 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.23) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 95.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
109,7 K RON
Rezultat Net 2025
13,4 K RON
Total Active 2025
315,0 K RON
Scor Bonitate
56/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 56/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 57,8 K RON 60,2 K RON 109,7 K RON
Venituri totale 57,8 K RON 60,2 K RON 109,7 K RON
Cheltuieli totale 61,9 K RON 53,4 K RON 92,2 K RON
Rezultat net −5,4 K RON 3,0 K RON 13,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 127,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,23 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,23 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,05 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate244,5 K RON (77.6%)
Active circulante70,5 K RON (22.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe50,8 K RON
Numerar19,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,16
Durata încasare (zile) 169

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,0%
Marjă netă
12,2%
ROA
4,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 401,1 K RON 486,3 K RON 82,5%
2024 349,9 K RON 438,2 K RON 79,9%
2025 300,9 K RON 315,0 K RON 95,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

56
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 57,8 K RON 60,2 K RON 109,7 K RON ▲ 82,2%
Rezultat net −5,4 K RON 3,0 K RON 13,4 K RON ▲ 342,6%
Total active 486,3 K RON 438,2 K RON 315,0 K RON ▼ 28,1%
Capitaluri proprii 85,2 K RON 88,3 K RON 14,1 K RON ▼ 84,0%
Datorii totale 401,1 K RON 349,9 K RON 300,9 K RON ▼ 14,0%
Lichiditate curentă 0,42 0,45 0,23 ▼ 47,7%
Marjă netă (%) -9,36 5,03 12,21 ▲ 142,7%
Scor bonitate 32 63 56 ▼ 11,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 56/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 127,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 95.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate