Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TODORIS BUSINESS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, IANCU JIANU, 9, M180, A, 8, 47, 51821, 5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 737.038 RON | 737.038 RON | 547.367 RON | 182.169 RON | 189.671 RON | 736.844 RON | 13.829 RON | 723.015 RON | 670.577 RON | 68.124 RON | 0 RON | 6.247 RON | 0 RON | 1.857 RON | 2 |
| 2020 | 764.457 RON | 764.457 RON | 556.803 RON | 200.480 RON | 207.654 RON | 992.150 RON | 72.288 RON | 919.862 RON | 871.057 RON | 121.093 RON | 0 RON | 11.453 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 760.697 RON | 760.697 RON | 539.673 RON | 213.515 RON | 221.024 RON | 1.200.550 RON | 52.360 RON | 1.148.190 RON | 1.084.572 RON | 116.262 RON | 0 RON | 4.091 RON | 0 RON | 284 RON | 2 |
| 2022 | 825.888 RON | 825.950 RON | 587.463 RON | 230.362 RON | 238.487 RON | 1.010.475 RON | 34.408 RON | 976.067 RON | 914.935 RON | 96.415 RON | 0 RON | 7.078 RON | 0 RON | 875 RON | 2 |
| 2023 | 831.291 RON | 831.291 RON | 597.471 RON | 225.645 RON | 233.820 RON | 1.230.748 RON | 16.456 RON | 1.214.292 RON | 1.140.580 RON | 94.326 RON | 0 RON | 12.335 RON | 0 RON | 4.158 RON | 2 |
| 2024 | 843.573 RON | 843.573 RON | 612.688 RON | 210.545 RON | 230.885 RON | 1.418.737 RON | 0 RON | 1.418.737 RON | 1.351.125 RON | 69.157 RON | 0 RON | 1.376.195 RON | 0 RON | 1.545 RON | 2 |
| 2025 | 804.725 RON | 804.725 RON | 588.483 RON | 198.955 RON | 216.242 RON | 1.604.398 RON | 0 RON | 1.604.398 RON | 1.550.080 RON | 56.640 RON | 0 RON | 1.377.697 RON | 0 RON | 2.322 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 737,0 K RON | 764,5 K RON | 760,7 K RON | 825,9 K RON | 831,3 K RON | 843,6 K RON | 804,7 K RON |
| Venituri totale | 737,0 K RON | 764,5 K RON | 760,7 K RON | 826,0 K RON | 831,3 K RON | 843,6 K RON | 804,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 547,4 K RON | 556,8 K RON | 539,7 K RON | 587,5 K RON | 597,5 K RON | 612,7 K RON | 588,5 K RON |
| Rezultat net | 182,2 K RON | 200,5 K RON | 213,5 K RON | 230,4 K RON | 225,6 K RON | 210,5 K RON | 199,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 857,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 28,33 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 28,33 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,00 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 28,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,58 |
| Durata încasare (zile) | 625 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 68,1 K RON | 736,8 K RON | 9,3% |
| 2020 | 121,1 K RON | 992,2 K RON | 12,2% |
| 2021 | 116,3 K RON | 1,20 M RON | 9,7% |
| 2022 | 96,4 K RON | 1,01 M RON | 9,5% |
| 2023 | 94,3 K RON | 1,23 M RON | 7,7% |
| 2024 | 69,2 K RON | 1,42 M RON | 4,9% |
| 2025 | 56,6 K RON | 1,60 M RON | 3,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 737,0 K RON | 764,5 K RON | 760,7 K RON | 825,9 K RON | 831,3 K RON | 843,6 K RON | 804,7 K RON | ▼ 4,6% |
| Rezultat net | 182,2 K RON | 200,5 K RON | 213,5 K RON | 230,4 K RON | 225,6 K RON | 210,5 K RON | 199,0 K RON | ▼ 5,5% |
| Total active | 736,8 K RON | 992,2 K RON | 1,20 M RON | 1,01 M RON | 1,23 M RON | 1,42 M RON | 1,60 M RON | ▲ 13,1% |
| Capitaluri proprii | 670,6 K RON | 871,1 K RON | 1,08 M RON | 914,9 K RON | 1,14 M RON | 1,35 M RON | 1,55 M RON | ▲ 14,7% |
| Datorii totale | 68,1 K RON | 121,1 K RON | 116,3 K RON | 96,4 K RON | 94,3 K RON | 69,2 K RON | 56,6 K RON | ▼ 18,1% |
| Lichiditate curentă | 10,61 | 7,60 | 9,88 | 10,12 | 12,87 | 20,51 | 28,33 | ▲ 38,1% |
| Marjă netă (%) | 24,72 | 26,23 | 28,07 | 27,89 | 27,14 | 24,96 | 24,72 | ▼ 1,0% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 100 | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (199,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (28.33), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 857,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.