Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MYA TRANSPORTER LINE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, BACIULUI, 12, 12, 1, 6, 37, 52607, 5, camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 356.341 RON | 360.501 RON | 325.236 RON | 32.201 RON | 35.265 RON | 165.547 RON | 8.219 RON | 157.328 RON | 81.333 RON | 117.214 RON | 28.505 RON | 61.283 RON | 0 RON | 33.000 RON | 1 |
| 2024 | 434.421 RON | 434.421 RON | 421.870 RON | 11.662 RON | 12.551 RON | 184.407 RON | 5.754 RON | 178.653 RON | 92.994 RON | 111.879 RON | 9.310 RON | 134.900 RON | 0 RON | 20.466 RON | 1 |
| 2025 | 379.311 RON | 384.311 RON | 375.369 RON | 7.683 RON | 8.942 RON | 167.865 RON | 30.754 RON | 137.111 RON | 100.677 RON | 82.188 RON | 21.006 RON | 109.678 RON | 0 RON | 15.000 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 356,3 K RON | 434,4 K RON | 379,3 K RON |
| Venituri totale | 360,5 K RON | 434,4 K RON | 384,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 325,2 K RON | 421,9 K RON | 375,4 K RON |
| Rezultat net | 32,2 K RON | 11,7 K RON | 7,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 413,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,67 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,41 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 18,06 |
| Durata stocaj (zile) | 20 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,46 |
| Durata încasare (zile) | 106 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 117,2 K RON | 165,5 K RON | 70,8% |
| 2024 | 111,9 K RON | 184,4 K RON | 60,7% |
| 2025 | 82,2 K RON | 167,9 K RON | 49,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 356,3 K RON | 434,4 K RON | 379,3 K RON | ▼ 12,7% |
| Rezultat net | 32,2 K RON | 11,7 K RON | 7,7 K RON | ▼ 34,1% |
| Total active | 165,5 K RON | 184,4 K RON | 167,9 K RON | ▼ 9,0% |
| Capitaluri proprii | 81,3 K RON | 93,0 K RON | 100,7 K RON | ▲ 8,3% |
| Datorii totale | 117,2 K RON | 111,9 K RON | 82,2 K RON | ▼ 26,5% |
| Lichiditate curentă | 1,34 | 1,60 | 1,67 | ▲ 4,5% |
| Marjă netă (%) | 9,04 | 2,68 | 2,03 | ▼ 24,3% |
| Scor bonitate | 67 | 80 | 72 | ▼ 10,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 413,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.