Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VISION OF FLORIN SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Str. Drumul Taberei, 87A, TS9, A, 5, 36, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 295.906 RON | 310.230 RON | 290.576 RON | 16.557 RON | 19.654 RON | 399.196 RON | 127.480 RON | 271.716 RON | 141.969 RON | 257.723 RON | 0 RON | 235.201 RON | 0 RON | 496 RON | 2 |
| 2020 | 363.864 RON | 369.212 RON | 342.464 RON | 23.060 RON | 26.748 RON | 443.755 RON | 87.962 RON | 355.793 RON | 165.029 RON | 278.866 RON | 0 RON | 346.633 RON | 0 RON | 140 RON | 3 |
| 2021 | 689.002 RON | 689.066 RON | 599.136 RON | 83.729 RON | 89.930 RON | 516.970 RON | 87.597 RON | 429.373 RON | 248.758 RON | 268.295 RON | 0 RON | 396.581 RON | 0 RON | 83 RON | 3 |
| 2022 | 1.000.372 RON | 1.078.290 RON | 874.485 RON | 193.240 RON | 203.805 RON | 481.068 RON | 19.822 RON | 461.246 RON | 220.952 RON | 261.637 RON | 0 RON | 424.046 RON | 0 RON | 1.521 RON | 3 |
| 2023 | 1.008.001 RON | 1.008.277 RON | 779.012 RON | 219.386 RON | 229.265 RON | 441.415 RON | 6.781 RON | 434.634 RON | 233.808 RON | 208.917 RON | 0 RON | 418.308 RON | 0 RON | 1.310 RON | 3 |
| 2024 | 1.030.271 RON | 1.039.918 RON | 1.050.347 RON | −33.429 RON | −10.429 RON | 1.059.554 RON | 562.329 RON | 497.225 RON | 200.379 RON | 876.016 RON | 0 RON | 495.834 RON | 0 RON | 16.841 RON | 3 |
| 2025 | 1.577.964 RON | 1.582.710 RON | 1.752.100 RON | −198.830 RON | −169.390 RON | 1.026.446 RON | 568.044 RON | 458.402 RON | 1.549 RON | 1.045.807 RON | 0 RON | 454.386 RON | 0 RON | 20.910 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.44) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−198.830 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 101.9% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 295,9 K RON | 363,9 K RON | 689,0 K RON | 1,00 M RON | 1,01 M RON | 1,03 M RON | 1,58 M RON |
| Venituri totale | 310,2 K RON | 369,2 K RON | 689,1 K RON | 1,08 M RON | 1,01 M RON | 1,04 M RON | 1,58 M RON |
| Cheltuieli totale | 290,6 K RON | 342,5 K RON | 599,1 K RON | 874,5 K RON | 779,0 K RON | 1,05 M RON | 1,75 M RON |
| Rezultat net | 16,6 K RON | 23,1 K RON | 83,7 K RON | 193,2 K RON | 219,4 K RON | −33,4 K RON | −198,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,64 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,44 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,44 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,98 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,47 |
| Durata încasare (zile) | 105 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 257,7 K RON | 399,2 K RON | 64,6% |
| 2020 | 278,9 K RON | 443,8 K RON | 62,8% |
| 2021 | 268,3 K RON | 517,0 K RON | 51,9% |
| 2022 | 261,6 K RON | 481,1 K RON | 54,4% |
| 2023 | 208,9 K RON | 441,4 K RON | 47,3% |
| 2024 | 876,0 K RON | 1,06 M RON | 82,7% |
| 2025 | 1,05 M RON | 1,03 M RON | 101,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 295,9 K RON | 363,9 K RON | 689,0 K RON | 1,00 M RON | 1,01 M RON | 1,03 M RON | 1,58 M RON | ▲ 53,2% |
| Rezultat net | 16,6 K RON | 23,1 K RON | 83,7 K RON | 193,2 K RON | 219,4 K RON | −33,4 K RON | −198,8 K RON | ▼ 494,8% |
| Total active | 399,2 K RON | 443,8 K RON | 517,0 K RON | 481,1 K RON | 441,4 K RON | 1,06 M RON | 1,03 M RON | ▼ 3,1% |
| Capitaluri proprii | 142,0 K RON | 165,0 K RON | 248,8 K RON | 221,0 K RON | 233,8 K RON | 200,4 K RON | 1,5 K RON | ▼ 99,2% |
| Datorii totale | 257,7 K RON | 278,9 K RON | 268,3 K RON | 261,6 K RON | 208,9 K RON | 876,0 K RON | 1,05 M RON | ▲ 19,4% |
| Lichiditate curentă | 1,05 | 1,28 | 1,60 | 1,76 | 2,08 | 0,57 | 0,44 | ▼ 22,8% |
| Marjă netă (%) | 5,60 | 6,34 | 12,15 | 19,32 | 21,76 | -3,24 | -12,60 | ▼ 288,9% |
| Scor bonitate | 67 | 80 | 90 | 90 | 95 | 30 | 25 | ▼ 16,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,64 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 101.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.