Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ECHIPA INIŢIALĂ S.R.L.

CUI: 39599429 J40/9824/2018 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39599429
Cod înmatriculare J40/9824/2018
EUID ROONRC.J40/9824/2018
Data înmatriculării 2018-07-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 13 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, DIACONU CORESI, 59, 1, CAMERA 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: DIACONU CORESI
Număr: 59
Completare adresă: CAMERA 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 472.576 RON 472.576 RON 300.009 RON 167.840 RON 172.567 RON 196.344 RON 0 RON 196.344 RON 167.015 RON 29.329 RON 0 RON 93.546 RON 0 RON 0 RON 9
2020 775.943 RON 775.943 RON 409.752 RON 358.950 RON 366.191 RON 591.494 RON 135.206 RON 456.288 RON 525.965 RON 65.529 RON 0 RON 165.154 RON 0 RON 0 RON 11
2021 999.663 RON 1.002.588 RON 743.273 RON 249.254 RON 259.315 RON 587.960 RON 210.726 RON 377.234 RON 458.784 RON 129.176 RON 59.624 RON 69.031 RON 0 RON 0 RON 12
2022 1.103.254 RON 1.111.596 RON 909.221 RON 191.560 RON 202.375 RON 779.369 RON 154.032 RON 625.337 RON 191.800 RON 587.569 RON 55.190 RON 225.161 RON 0 RON 0 RON 14
2023 1.316.724 RON 1.316.834 RON 809.483 RON 495.753 RON 507.351 RON 669.818 RON 70.366 RON 599.452 RON 545.944 RON 123.874 RON 55.589 RON 353.051 RON 0 RON 0 RON 13
2024 1.571.480 RON 1.583.329 RON 863.218 RON 673.575 RON 720.111 RON 1.168.720 RON 21.806 RON 1.146.914 RON 673.815 RON 494.905 RON 52.479 RON 619.390 RON 0 RON 0 RON 12
2025 1.761.306 RON 1.762.562 RON 1.011.923 RON 617.754 RON 750.639 RON 806.445 RON 0 RON 806.445 RON 617.994 RON 188.451 RON 49.938 RON 580.841 RON 0 RON 0 RON 13

Reprezentanți și administratori (1)

ANTOCI ALEXANDRINA
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,020 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,76 M RON
Rezultat Net 2025
617,8 K RON
Total Active 2025
806,4 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 472,6 K RON 775,9 K RON 999,7 K RON 1,10 M RON 1,32 M RON 1,57 M RON 1,76 M RON
Venituri totale 472,6 K RON 775,9 K RON 1,00 M RON 1,11 M RON 1,32 M RON 1,58 M RON 1,76 M RON
Cheltuieli totale 300,0 K RON 409,8 K RON 743,3 K RON 909,2 K RON 809,5 K RON 863,2 K RON 1,01 M RON
Rezultat net 167,8 K RON 359,0 K RON 249,3 K RON 191,6 K RON 495,8 K RON 673,6 K RON 617,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,97 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,28 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,01 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,93 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,28 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante806,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri49,9 K RON
Creanțe580,8 K RON
Numerar175,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 35,27
Durata stocaj (zile) 10
Rotație creanțe (ori/an) 3,03
Durata încasare (zile) 120

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
42,6%
Marjă netă
35,1%
ROA
76,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 29,3 K RON 196,3 K RON 14,9%
2020 65,5 K RON 591,5 K RON 11,1%
2021 129,2 K RON 588,0 K RON 22,0%
2022 587,6 K RON 779,4 K RON 75,4%
2023 123,9 K RON 669,8 K RON 18,5%
2024 494,9 K RON 1,17 M RON 42,4%
2025 188,5 K RON 806,4 K RON 23,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 472,6 K RON 775,9 K RON 999,7 K RON 1,10 M RON 1,32 M RON 1,57 M RON 1,76 M RON ▲ 12,1%
Rezultat net 167,8 K RON 359,0 K RON 249,3 K RON 191,6 K RON 495,8 K RON 673,6 K RON 617,8 K RON ▼ 8,3%
Total active 196,3 K RON 591,5 K RON 588,0 K RON 779,4 K RON 669,8 K RON 1,17 M RON 806,4 K RON ▼ 31,0%
Capitaluri proprii 167,0 K RON 526,0 K RON 458,8 K RON 191,8 K RON 545,9 K RON 673,8 K RON 618,0 K RON ▼ 8,3%
Datorii totale 29,3 K RON 65,5 K RON 129,2 K RON 587,6 K RON 123,9 K RON 494,9 K RON 188,5 K RON ▼ 61,9%
Lichiditate curentă 6,69 6,96 2,92 1,06 4,84 2,32 4,28 ▲ 84,7%
Marjă netă (%) 35,52 46,26 24,93 17,36 37,65 42,86 35,07 ▼ 18,2%
Scor bonitate 87 100 87 67 100 95 95 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (617,8 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (4.28), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,97 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.