Publicitate

ALMACO IND SRL

CUI: 38199580 J4/1529/2017 SRL Bacău, Municipiul Bacău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38199580
Cod înmatriculare J4/1529/2017
EUID ROONRC.J4/1529/2017
Data înmatriculării 2017-09-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani

Adresă

România, Bacău, Municipiul Bacău, CASTANILOR, 4, B, 40, 600111

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Municipiul Bacău
Stradă: CASTANILOR
Număr: 4
Scară: B
Apartament: 40
Cod poștal: 600111

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 3.965 RON 3.965 RON 11.765 RON −7.919 RON −7.800 RON 33.476 RON 0 RON 33.476 RON 33.476 RON 0 RON 0 RON 7.582 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 1.296 RON −1.296 RON −1.296 RON 32.180 RON 0 RON 32.180 RON 32.180 RON 0 RON 0 RON 6.486 RON 0 RON 0 RON 0
2021 1.500 RON 1.500 RON 619 RON 837 RON 881 RON 33.111 RON 0 RON 33.111 RON 33.017 RON 94 RON 0 RON 6.487 RON 0 RON 0 RON 0
2022 36.820 RON 36.820 RON 1.726 RON 34.011 RON 35.094 RON 40.128 RON 0 RON 40.128 RON 37.028 RON 3.100 RON 0 RON 13.476 RON 0 RON 0 RON 0
2023 40.980 RON 40.980 RON 7.227 RON 28.877 RON 33.753 RON 67.089 RON 0 RON 67.089 RON 65.905 RON 1.184 RON 0 RON 46.526 RON 0 RON 0 RON 0
2024 48.509 RON 48.509 RON 13.727 RON 28.185 RON 34.782 RON 60.010 RON 0 RON 60.010 RON 54.416 RON 5.594 RON 0 RON 47.499 RON 0 RON 0 RON 0
2025 67.331 RON 67.518 RON 16.070 RON 42.784 RON 51.448 RON 46.346 RON 0 RON 46.346 RON 43.264 RON 3.082 RON 0 RON 43.929 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

DINCĂ CONSTANTIN
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 298 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
67,3 K RON
Rezultat Net 2025
42,8 K RON
Total Active 2025
46,3 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 4,0 K RON 0 RON 1,5 K RON 36,8 K RON 41,0 K RON 48,5 K RON 67,3 K RON
Venituri totale 4,0 K RON 0 RON 1,5 K RON 36,8 K RON 41,0 K RON 48,5 K RON 67,5 K RON
Cheltuieli totale 11,8 K RON 1,3 K RON 619 RON 1,7 K RON 7,2 K RON 13,7 K RON 16,1 K RON
Rezultat net −7,9 K RON −1,3 K RON 837 RON 34,0 K RON 28,9 K RON 28,2 K RON 42,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 75,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 15,04 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 15,04 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,78 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 15,04 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante46,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe43,9 K RON
Numerar2,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,53
Durata încasare (zile) 238

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
76,4%
Marjă netă
63,5%
ROA
92,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 0 RON 33,5 K RON 0,0%
2020 0 RON 32,2 K RON 0,0%
2021 94 RON 33,1 K RON 0,3%
2022 3,1 K RON 40,1 K RON 7,7%
2023 1,2 K RON 67,1 K RON 1,8%
2024 5,6 K RON 60,0 K RON 9,3%
2025 3,1 K RON 46,3 K RON 6,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,0 K RON 0 RON 1,5 K RON 36,8 K RON 41,0 K RON 48,5 K RON 67,3 K RON ▲ 38,8%
Rezultat net −7,9 K RON −1,3 K RON 837 RON 34,0 K RON 28,9 K RON 28,2 K RON 42,8 K RON ▲ 51,8%
Total active 33,5 K RON 32,2 K RON 33,1 K RON 40,1 K RON 67,1 K RON 60,0 K RON 46,3 K RON ▼ 22,8%
Capitaluri proprii 33,5 K RON 32,2 K RON 33,0 K RON 37,0 K RON 65,9 K RON 54,4 K RON 43,3 K RON ▼ 20,5%
Datorii totale 0 RON 0 RON 94 RON 3,1 K RON 1,2 K RON 5,6 K RON 3,1 K RON ▼ 44,9%
Lichiditate curentă 352,24 12,94 56,66 10,73 15,04 ▲ 40,2%
Marjă netă (%) -199,72 55,80 92,37 70,47 58,10 63,54 ▲ 9,4%
Scor bonitate 44 47 87 95 95 87 100 ▲ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (42,8 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (15.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 75,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate