Publicitate

PILIS FOOD S.R.L.

CUI: 44324696 J51/418/2021 SRL Călăraşi, Sat Dichiseni, Comuna Dichiseni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44324696
Cod înmatriculare J51/418/2021
EUID ROONRC.J51/418/2021
Data înmatriculării 2021-05-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Călăraşi, Sat Dichiseni, Comuna Dichiseni, AGRICULTORULUI, 2, 917050, Camera 3

Țară: România
Județ: Călăraşi
Localitate: Sat Dichiseni, Comuna Dichiseni
Stradă: AGRICULTORULUI
Număr: 2
Cod poștal: 917050
Completare adresă: Camera 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 4.800 RON 615.253 RON 611.935 RON 3.270 RON 3.318 RON 6.178.964 RON 5.753.952 RON 425.012 RON 5.012 RON 6.176.512 RON 332.510 RON 56.392 RON 0 RON 2.560 RON 6
2024 128.322 RON 892.964 RON 889.103 RON 3.445 RON 3.861 RON 6.855.397 RON 6.409.149 RON 446.248 RON 8.457 RON 6.846.940 RON 336.564 RON 44.065 RON 0 RON 0 RON 6
2025 29.200 RON 597.921 RON 595.792 RON 1.808 RON 2.129 RON 7.421.162 RON 6.960.241 RON 460.921 RON 10.266 RON 7.410.896 RON 323.226 RON 71.761 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

ILISEI PUIU
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.06) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 99.9% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
29,2 K RON
Rezultat Net 2025
1,8 K RON
Total Active 2025
7,42 M RON
Scor Bonitate
36/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 36/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 4,8 K RON 128,3 K RON 29,2 K RON
Venituri totale 615,3 K RON 893,0 K RON 597,9 K RON
Cheltuieli totale 611,9 K RON 889,1 K RON 595,8 K RON
Rezultat net 3,3 K RON 3,4 K RON 1,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 78,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,06 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,02 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,00 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,96 M RON (93.8%)
Active circulante460,9 K RON (6.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri323,2 K RON
Creanțe71,8 K RON
Numerar65,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,09
Durata stocaj (zile) 4.040
Rotație creanțe (ori/an) 0,41
Durata încasare (zile) 897

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,3%
Marjă netă
6,2%
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 6,18 M RON 6,18 M RON 100,0%
2024 6,85 M RON 6,86 M RON 99,9%
2025 7,41 M RON 7,42 M RON 99,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

36
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,8 K RON 128,3 K RON 29,2 K RON ▼ 77,2%
Rezultat net 3,3 K RON 3,4 K RON 1,8 K RON ▼ 47,5%
Total active 6,18 M RON 6,86 M RON 7,42 M RON ▲ 8,3%
Capitaluri proprii 5,0 K RON 8,5 K RON 10,3 K RON ▲ 21,4%
Datorii totale 6,18 M RON 6,85 M RON 7,41 M RON ▲ 8,2%
Lichiditate curentă 0,07 0,07 0,06 ▼ 4,6%
Marjă netă (%) 68,13 2,68 6,19 ▲ 131,0%
Scor bonitate 48 46 36 ▼ 21,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,8 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 78,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 99.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (36/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate