Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TCM RED LAND PREST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Călăraşi, Municipiul Olteniţa, MIRCEA ELIADE, 163A, NEFAMILIST, A, 4, 5, 915400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.100 RON | 30 RON | 1.070 RON | 200 RON | 900 RON | 672 RON | 128 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 78.652 RON | 78.652 RON | 75.728 RON | 564 RON | 2.924 RON | 29.513 RON | 30 RON | 29.483 RON | 764 RON | 28.749 RON | 14.757 RON | 13.194 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 165.118 RON | 165.118 RON | 151.892 RON | 10.318 RON | 13.226 RON | 38.755 RON | 0 RON | 38.755 RON | 11.015 RON | 27.740 RON | 342 RON | 35.417 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 196.606 RON | 196.606 RON | 166.007 RON | 25.197 RON | 30.599 RON | 43.528 RON | 0 RON | 43.528 RON | 36.212 RON | 7.316 RON | 3.001 RON | 27.814 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 257.615 RON | 257.615 RON | 208.864 RON | 40.499 RON | 48.751 RON | 92.080 RON | 0 RON | 92.080 RON | 76.711 RON | 15.369 RON | 1.602 RON | 40.463 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4649 — Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Top format din 2 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 78,7 K RON | 165,1 K RON | 196,6 K RON | 257,6 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 78,7 K RON | 165,1 K RON | 196,6 K RON | 257,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 75,7 K RON | 151,9 K RON | 166,0 K RON | 208,9 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 564 RON | 10,3 K RON | 25,2 K RON | 40,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 329,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,99 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,89 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,25 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,99 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 160,81 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,37 |
| Durata încasare (zile) | 57 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 900 RON | 1,1 K RON | 81,8% |
| 2022 | 28,7 K RON | 29,5 K RON | 97,4% |
| 2023 | 27,7 K RON | 38,8 K RON | 71,6% |
| 2024 | 7,3 K RON | 43,5 K RON | 16,8% |
| 2025 | 15,4 K RON | 92,1 K RON | 16,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 78,7 K RON | 165,1 K RON | 196,6 K RON | 257,6 K RON | ▲ 31,0% |
| Rezultat net | 0 RON | 564 RON | 10,3 K RON | 25,2 K RON | 40,5 K RON | ▲ 60,7% |
| Total active | 1,1 K RON | 29,5 K RON | 38,8 K RON | 43,5 K RON | 92,1 K RON | ▲ 111,5% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 764 RON | 11,0 K RON | 36,2 K RON | 76,7 K RON | ▲ 111,8% |
| Datorii totale | 900 RON | 28,7 K RON | 27,7 K RON | 7,3 K RON | 15,4 K RON | ▲ 110,1% |
| Lichiditate curentă | 1,19 | 1,03 | 1,40 | 5,95 | 5,99 | ▲ 0,7% |
| Marjă netă (%) | – | 0,72 | 6,25 | 12,82 | 15,72 | ▲ 22,6% |
| Scor bonitate | 47 | 50 | 75 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (40,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.99), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 329,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.