Publicitate

ZUMBAR CONSTRUCT SRL-D

CUI: 28139115 J51/93/2011 SRL Călăraşi, Municipiul Călăraşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28139115
Cod înmatriculare J51/93/2011
EUID ROONRC.J51/93/2011
Data înmatriculării 2011-03-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Călăraşi, Municipiul Călăraşi, Aleea 5 CĂLĂRAŞI, 1, N9, 1, 3, 32, 0

Țară: România
Județ: Călăraşi
Localitate: Municipiul Călăraşi
Sector: 0
Stradă: Aleea 5 CĂLĂRAŞI
Număr: 1
Bloc: N9
Scară: 1
Etaj: 3
Apartament: 32
Cod poștal: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 164.436 RON 164.633 RON 129.495 RON 33.690 RON 35.138 RON 104.408 RON 0 RON 104.408 RON 55.877 RON 48.531 RON 0 RON 70.001 RON 0 RON 0 RON 1
2024 184.603 RON 184.738 RON 179.695 RON 3.233 RON 5.043 RON 92.178 RON 0 RON 92.178 RON 48.990 RON 43.188 RON 4.569 RON 57.010 RON 0 RON 0 RON 1
2025 48.109 RON 94.356 RON 86.302 RON 7.186 RON 8.054 RON 101.517 RON 0 RON 101.517 RON 56.176 RON 45.341 RON 7.859 RON 80.120 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POSTOLACHE MARIAN
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 382 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
48,1 K RON
Rezultat Net 2025
7,2 K RON
Total Active 2025
101,5 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 164,4 K RON 184,6 K RON 48,1 K RON
Venituri totale 164,6 K RON 184,7 K RON 94,4 K RON
Cheltuieli totale 129,5 K RON 179,7 K RON 86,3 K RON
Rezultat net 33,7 K RON 3,2 K RON 7,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,24 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,07 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,30 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,24 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante101,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri7,9 K RON
Creanțe80,1 K RON
Numerar13,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,12
Durata stocaj (zile) 60
Rotație creanțe (ori/an) 0,60
Durata încasare (zile) 608

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,7%
Marjă netă
14,9%
ROA
7,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 48,5 K RON 104,4 K RON 46,5%
2024 43,2 K RON 92,2 K RON 46,9%
2025 45,3 K RON 101,5 K RON 44,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 164,4 K RON 184,6 K RON 48,1 K RON ▼ 73,9%
Rezultat net 33,7 K RON 3,2 K RON 7,2 K RON ▲ 122,3%
Total active 104,4 K RON 92,2 K RON 101,5 K RON ▲ 10,1%
Capitaluri proprii 55,9 K RON 49,0 K RON 56,2 K RON ▲ 14,7%
Datorii totale 48,5 K RON 43,2 K RON 45,3 K RON ▲ 5,0%
Lichiditate curentă 2,15 2,13 2,24 ▲ 4,9%
Marjă netă (%) 20,49 1,75 14,94 ▲ 753,7%
Scor bonitate 87 77 95 ▲ 23,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,2 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.24), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate