Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

AUTO TUNING NEAMTU S.R.L.

CUI: 48311150 J52/538/2023 SRL Giurgiu, Sat Cucuruzu, Comuna Răsuceni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48311150
Cod înmatriculare J52/538/2023
EUID ROONRC.J52/538/2023
Data înmatriculării 2023-06-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Cucuruzu, Comuna Răsuceni, PRINCIPALĂ, 8, 87192, CAMERA NR.1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Cucuruzu, Comuna Răsuceni
Stradă: PRINCIPALĂ
Număr: 8
Cod poștal: 87192
Completare adresă: CAMERA NR.1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 73.891 RON 75.091 RON 41.474 RON 32.834 RON 33.617 RON 72.121 RON 35.578 RON 36.543 RON 33.034 RON 39.087 RON 0 RON 28.100 RON 0 RON 0 RON 1
2024 475.515 RON 475.579 RON 257.487 RON 208.432 RON 218.092 RON 314.448 RON 147.140 RON 167.308 RON 241.466 RON 72.982 RON 6.231 RON 98.944 RON 0 RON 0 RON 1
2025 443.907 RON 443.983 RON 327.544 RON 108.180 RON 116.439 RON 388.222 RON 209.082 RON 179.140 RON 335.208 RON 53.014 RON 29.660 RON 91.120 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

NEAMȚU IULIAN-MARIUS
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 43 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
443,9 K RON
Rezultat Net 2025
108,2 K RON
Total Active 2025
388,2 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 73,9 K RON 475,5 K RON 443,9 K RON
Venituri totale 75,1 K RON 475,6 K RON 444,0 K RON
Cheltuieli totale 41,5 K RON 257,5 K RON 327,5 K RON
Rezultat net 32,8 K RON 208,4 K RON 108,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 701,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,38 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,82 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,10 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 7,32 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate209,1 K RON (53.9%)
Active circulante179,1 K RON (46.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri29,7 K RON
Creanțe91,1 K RON
Numerar58,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 14,97
Durata stocaj (zile) 24
Rotație creanțe (ori/an) 4,87
Durata încasare (zile) 75

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
26,2%
Marjă netă
24,4%
ROA
27,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 39,1 K RON 72,1 K RON 54,2%
2024 73,0 K RON 314,4 K RON 23,2%
2025 53,0 K RON 388,2 K RON 13,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 73,9 K RON 475,5 K RON 443,9 K RON ▼ 6,6%
Rezultat net 32,8 K RON 208,4 K RON 108,2 K RON ▼ 48,1%
Total active 72,1 K RON 314,4 K RON 388,2 K RON ▲ 23,5%
Capitaluri proprii 33,0 K RON 241,5 K RON 335,2 K RON ▲ 38,8%
Datorii totale 39,1 K RON 73,0 K RON 53,0 K RON ▼ 27,4%
Lichiditate curentă 0,93 2,29 3,38 ▲ 47,4%
Marjă netă (%) 44,44 43,83 24,37 ▼ 44,4%
Scor bonitate 65 100 87 ▼ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (108,2 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (3.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 701,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.