Publicitate

LUMINA NORDULUI SON S.R.L.

CUI: 45529711 J6/86/2022 SRL Bistriţa-Năsăud, Sat Sant, Comuna Sant
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45529711
Cod înmatriculare J6/86/2022
EUID ROONRC.J6/86/2022
Data înmatriculării 2022-01-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bistriţa-Năsăud, Sat Sant, Comuna Sant, 805, 427285

Țară: România
Localitate: Sat Sant, Comuna Sant
Număr: 805
Cod poștal: 427285

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 385.847 RON 385.854 RON 286.485 RON 95.510 RON 99.369 RON 212.554 RON 6.213 RON 206.341 RON 96.385 RON 116.169 RON 77.085 RON 126.129 RON 0 RON 0 RON 1
2024 198.333 RON 202.008 RON 217.275 RON −17.275 RON −15.267 RON 217.868 RON 0 RON 217.868 RON 79.110 RON 138.758 RON 144.899 RON 69.869 RON 0 RON 0 RON 1
2025 170.831 RON 170.831 RON 160.917 RON 8.206 RON 9.914 RON 281.309 RON 0 RON 281.309 RON 87.315 RON 193.994 RON 275.879 RON 2.730 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CICȘA ALEXANDRU
administrator
Bistriţa-Năsăud, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bistriţa-Năsăud, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 10 companii din județul Bistriţa-Năsăud. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
170,8 K RON
Rezultat Net 2025
8,2 K RON
Total Active 2025
281,3 K RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 385,8 K RON 198,3 K RON 170,8 K RON
Venituri totale 385,9 K RON 202,0 K RON 170,8 K RON
Cheltuieli totale 286,5 K RON 217,3 K RON 160,9 K RON
Rezultat net 95,5 K RON −17,3 K RON 8,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 36,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,45 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,03 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,45 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante281,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri275,9 K RON
Creanțe2,7 K RON
Numerar2,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,62
Durata stocaj (zile) 589
Rotație creanțe (ori/an) 62,58
Durata încasare (zile) 6

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,8%
Marjă netă
4,8%
ROA
2,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 116,2 K RON 212,6 K RON 54,7%
2024 138,8 K RON 217,9 K RON 63,7%
2025 194,0 K RON 281,3 K RON 69,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 385,8 K RON 198,3 K RON 170,8 K RON ▼ 13,9%
Rezultat net 95,5 K RON −17,3 K RON 8,2 K RON ▲ 147,5%
Total active 212,6 K RON 217,9 K RON 281,3 K RON ▲ 29,1%
Capitaluri proprii 96,4 K RON 79,1 K RON 87,3 K RON ▲ 10,4%
Datorii totale 116,2 K RON 138,8 K RON 194,0 K RON ▲ 39,8%
Lichiditate curentă 1,78 1,57 1,45 ▼ 7,6%
Marjă netă (%) 24,75 -8,71 4,80 ▲ 155,1%
Scor bonitate 77 47 62 ▲ 31,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate