Publicitate

EAGLES PUB S.R.L.

CUI: 39743647 J6/909/2018 SRL Bistriţa-Năsăud, Municipiul Bistriţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39743647
Cod înmatriculare J6/909/2018
EUID ROONRC.J6/909/2018
Data înmatriculării 2018-08-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Bistriţa-Năsăud, Municipiul Bistriţa, BISTRICIOAREI, 4, 420024

Țară: România
Localitate: Municipiul Bistriţa
Stradă: BISTRICIOAREI
Număr: 4
Cod poștal: 420024

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 292.126 RON 292.126 RON 7.320 RON 282.435 RON 284.806 RON 312.257 RON 0 RON 312.257 RON 282.635 RON 29.622 RON 29.412 RON 249.996 RON 0 RON 0 RON 1
2020 331.405 RON 331.405 RON 14.786 RON 313.285 RON 316.619 RON 636.307 RON 542.401 RON 93.906 RON 595.920 RON 40.387 RON 29.412 RON 50.000 RON 0 RON 0 RON 1
2021 15.133 RON 15.133 RON 5.885 RON 9.248 RON 9.248 RON 627.761 RON 542.401 RON 85.360 RON 605.168 RON 22.593 RON 42.321 RON 39.881 RON 0 RON 0 RON 1
2022 69.305 RON 69.305 RON 60.477 RON 6.706 RON 8.828 RON 616.684 RON 506.241 RON 110.443 RON 611.874 RON 4.810 RON 47.035 RON 21.544 RON 0 RON 0 RON 1
2023 10.000 RON 37.318 RON 186.723 RON −149.505 RON −149.405 RON 595.547 RON 397.761 RON 197.786 RON 462.369 RON 133.178 RON 97.615 RON 27.840 RON 0 RON 0 RON 2
2024 0 RON 26.804 RON 224.911 RON −198.107 RON −198.107 RON 436.836 RON 289.280 RON 147.556 RON 264.262 RON 172.574 RON 102.554 RON 29.461 RON 0 RON 0 RON 3
2025 0 RON 103.207 RON 286.013 RON −182.806 RON −182.806 RON 358.434 RON 180.800 RON 177.634 RON 81.456 RON 276.978 RON 115.926 RON 30.776 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

CIOBANICA DUMITRU-DANIEL
administrator si reprezentant
Olt, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bistriţa-Năsăud, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 6 companii din județul Bistriţa-Năsăud. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.64) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−182.806 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−182,8 K RON
Total Active 2025
358,4 K RON
Scor Bonitate
40/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 40/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 292,1 K RON 331,4 K RON 15,1 K RON 69,3 K RON 10,0 K RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 292,1 K RON 331,4 K RON 15,1 K RON 69,3 K RON 37,3 K RON 26,8 K RON 103,2 K RON
Cheltuieli totale 7,3 K RON 14,8 K RON 5,9 K RON 60,5 K RON 186,7 K RON 224,9 K RON 286,0 K RON
Rezultat net 282,4 K RON 313,3 K RON 9,2 K RON 6,7 K RON −149,5 K RON −198,1 K RON −182,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −118,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,64 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,22 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,11 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,29 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate180,8 K RON (50.4%)
Active circulante177,6 K RON (49.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri115,9 K RON
Creanțe30,8 K RON
Numerar30,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-51,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 29,6 K RON 312,3 K RON 9,5%
2020 40,4 K RON 636,3 K RON 6,4%
2021 22,6 K RON 627,8 K RON 3,6%
2022 4,8 K RON 616,7 K RON 0,8%
2023 133,2 K RON 595,5 K RON 22,4%
2024 172,6 K RON 436,8 K RON 39,5%
2025 277,0 K RON 358,4 K RON 77,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

40
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 292,1 K RON 331,4 K RON 15,1 K RON 69,3 K RON 10,0 K RON 0 RON 0 RON
Rezultat net 282,4 K RON 313,3 K RON 9,2 K RON 6,7 K RON −149,5 K RON −198,1 K RON −182,8 K RON ▲ 7,7%
Total active 312,3 K RON 636,3 K RON 627,8 K RON 616,7 K RON 595,5 K RON 436,8 K RON 358,4 K RON ▼ 17,9%
Capitaluri proprii 282,6 K RON 595,9 K RON 605,2 K RON 611,9 K RON 462,4 K RON 264,3 K RON 81,5 K RON ▼ 69,2%
Datorii totale 29,6 K RON 40,4 K RON 22,6 K RON 4,8 K RON 133,2 K RON 172,6 K RON 277,0 K RON ▲ 60,5%
Lichiditate curentă 10,54 2,33 3,78 22,96 1,49 0,86 0,64 ▼ 25,0%
Marjă netă (%) 96,68 94,53 61,11 9,68 -1.495,05
Scor bonitate 87 95 87 90 47 43 40 ▼ 7,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (40/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate