ALMAX MN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, CASTELULUI, 44, 13, 500014, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 17.589 RON | 17.589 RON | 12.931 RON | 4.486 RON | 4.658 RON | 262.984 RON | 154.138 RON | 108.846 RON | 253.252 RON | 9.732 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 224.024 RON | 230.794 RON | 97.644 RON | 131.003 RON | 133.150 RON | 391.272 RON | 259.573 RON | 131.699 RON | 384.255 RON | 7.017 RON | 0 RON | 580 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 254.997 RON | 260.920 RON | 118.614 RON | 139.880 RON | 142.306 RON | 399.457 RON | 226.877 RON | 172.580 RON | 395.421 RON | 4.036 RON | 0 RON | 832 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 282.575 RON | 290.434 RON | 139.277 RON | 148.311 RON | 151.157 RON | 409.657 RON | 194.180 RON | 215.477 RON | 404.192 RON | 5.465 RON | 0 RON | 109.838 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 752 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,6 K RON | 224,0 K RON | 255,0 K RON | 282,6 K RON |
| Venituri totale | 17,6 K RON | 230,8 K RON | 260,9 K RON | 290,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 12,9 K RON | 97,6 K RON | 118,6 K RON | 139,3 K RON |
| Rezultat net | 4,5 K RON | 131,0 K RON | 139,9 K RON | 148,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 401,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 39,43 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 39,43 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 19,33 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 74,96 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,57 |
| Durata încasare (zile) | 142 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 9,7 K RON | 263,0 K RON | 3,7% |
| 2023 | 7,0 K RON | 391,3 K RON | 1,8% |
| 2024 | 4,0 K RON | 399,5 K RON | 1,0% |
| 2025 | 5,5 K RON | 409,7 K RON | 1,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,6 K RON | 224,0 K RON | 255,0 K RON | 282,6 K RON | ▲ 10,8% |
| Rezultat net | 4,5 K RON | 131,0 K RON | 139,9 K RON | 148,3 K RON | ▲ 6,0% |
| Total active | 263,0 K RON | 391,3 K RON | 399,5 K RON | 409,7 K RON | ▲ 2,6% |
| Capitaluri proprii | 253,3 K RON | 384,3 K RON | 395,4 K RON | 404,2 K RON | ▲ 2,2% |
| Datorii totale | 9,7 K RON | 7,0 K RON | 4,0 K RON | 5,5 K RON | ▲ 35,4% |
| Lichiditate curentă | 11,18 | 18,77 | 42,76 | 39,43 | ▼ 7,8% |
| Marjă netă (%) | 25,50 | 58,48 | 54,86 | 52,49 | ▼ 4,3% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (148,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (39.43), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 401,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.