Publicitate

ARCAS INVEST S.R.L.

CUI: 43204705 J8/2160/2020 SRL Braşov, Municipiul Braşov
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43204705
Cod înmatriculare J8/2160/2020
EUID ROONRC.J8/2160/2020
Data înmatriculării 2020-10-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Braşov, Municipiul Braşov, SOARELUI, 5, B, 4, 500427

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Municipiul Braşov
Stradă: SOARELUI
Număr: 5
Scară: B
Apartament: 4
Cod poștal: 500427

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 609 RON 609 RON 1.696 RON −1.105 RON −1.087 RON 3.613 RON 0 RON 3.613 RON −905 RON 4.518 RON 0 RON 609 RON 0 RON 0 RON 0
2021 80.919 RON 80.919 RON 33.614 RON 44.927 RON 47.305 RON 56.554 RON 49.930 RON 6.624 RON 44.022 RON 12.532 RON 0 RON 139 RON 0 RON 0 RON 0
2022 142.751 RON 142.751 RON 97.767 RON 41.874 RON 44.984 RON 64.566 RON 37.447 RON 27.119 RON 55.896 RON 8.670 RON 0 RON 562 RON 0 RON 0 RON 1
2023 252.392 RON 252.392 RON 118.111 RON 131.884 RON 134.281 RON 151.309 RON 35.924 RON 115.385 RON 132.084 RON 19.225 RON 0 RON 63.690 RON 0 RON 0 RON 1
2024 464.651 RON 464.661 RON 306.881 RON 146.957 RON 157.780 RON 234.235 RON 23.441 RON 210.794 RON 147.197 RON 87.038 RON 0 RON 20.000 RON 0 RON 0 RON 1
2025 144.214 RON 164.714 RON 161.424 RON 2.032 RON 3.290 RON 59.705 RON 36.888 RON 22.817 RON 82.350 RON 10.899 RON 0 RON 443 RON 0 RON 33.544 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

GOCIU SORINA-DANIELA
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 525 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
144,2 K RON
Rezultat Net 2025
2,0 K RON
Total Active 2025
59,7 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 609 RON 80,9 K RON 142,8 K RON 252,4 K RON 464,7 K RON 144,2 K RON
Venituri totale 609 RON 80,9 K RON 142,8 K RON 252,4 K RON 464,7 K RON 164,7 K RON
Cheltuieli totale 1,7 K RON 33,6 K RON 97,8 K RON 118,1 K RON 306,9 K RON 161,4 K RON
Rezultat net −1,1 K RON 44,9 K RON 41,9 K RON 131,9 K RON 147,0 K RON 2,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 378,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,09 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,09 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,05 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,48 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate36,9 K RON (61.8%)
Active circulante22,8 K RON (38.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe443 RON
Numerar22,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 325,54
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,3%
Marjă netă
1,4%
ROA
3,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 4,5 K RON 3,6 K RON 125,1%
2021 12,5 K RON 56,6 K RON 22,2%
2022 8,7 K RON 64,6 K RON 13,4%
2023 19,2 K RON 151,3 K RON 12,7%
2024 87,0 K RON 234,2 K RON 37,2%
2025 10,9 K RON 59,7 K RON 18,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 609 RON 80,9 K RON 142,8 K RON 252,4 K RON 464,7 K RON 144,2 K RON ▼ 69,0%
Rezultat net −1,1 K RON 44,9 K RON 41,9 K RON 131,9 K RON 147,0 K RON 2,0 K RON ▼ 98,6%
Total active 3,6 K RON 56,6 K RON 64,6 K RON 151,3 K RON 234,2 K RON 59,7 K RON ▼ 74,5%
Capitaluri proprii −905 RON 44,0 K RON 55,9 K RON 132,1 K RON 147,2 K RON 82,4 K RON ▼ 44,1%
Datorii totale 4,5 K RON 12,5 K RON 8,7 K RON 19,2 K RON 87,0 K RON 10,9 K RON ▼ 87,5%
Lichiditate curentă 0,80 0,53 3,13 6,00 2,42 2,09 ▼ 13,6%
Marjă netă (%) -181,44 55,52 29,33 52,25 31,63 1,41 ▼ 95,5%
Scor bonitate 24 78 95 100 95 70 ▼ 26,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 378,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate