ANGLISIC IMOB S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, VIŞINULUI, 22, C3, A, 19, 500318
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 21.796 RON | 21.844 RON | 8.950 RON | 12.239 RON | 12.894 RON | 14.894 RON | 0 RON | 14.894 RON | 12.439 RON | 2.455 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 120.125 RON | 122.113 RON | 27.314 RON | 91.575 RON | 94.799 RON | 104.454 RON | 22.273 RON | 82.181 RON | 104.014 RON | 440 RON | 0 RON | 16.110 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 64.882 RON | 64.892 RON | 47.996 RON | 14.948 RON | 16.896 RON | 89.472 RON | 14.636 RON | 74.836 RON | 89.209 RON | 263 RON | 0 RON | 16.150 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 46.112 RON | 46.357 RON | 40.409 RON | 4.920 RON | 5.948 RON | 78.499 RON | 6.999 RON | 71.500 RON | 78.499 RON | 0 RON | 0 RON | 17.871 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 61.739 RON | 61.996 RON | 45.303 RON | 14.289 RON | 16.693 RON | 90.014 RON | 0 RON | 90.014 RON | 89.030 RON | 984 RON | 0 RON | 16.150 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 23.581 RON | 24.344 RON | 43.212 RON | −18.809 RON | −18.868 RON | 63.288 RON | 0 RON | 63.288 RON | 61.888 RON | 1.400 RON | 0 RON | 16.242 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Top format din 525 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−18.809 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21,8 K RON | 120,1 K RON | 64,9 K RON | 46,1 K RON | 61,7 K RON | 23,6 K RON |
| Venituri totale | 21,8 K RON | 122,1 K RON | 64,9 K RON | 46,4 K RON | 62,0 K RON | 24,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 9,0 K RON | 27,3 K RON | 48,0 K RON | 40,4 K RON | 45,3 K RON | 43,2 K RON |
| Rezultat net | 12,2 K RON | 91,6 K RON | 14,9 K RON | 4,9 K RON | 14,3 K RON | −18,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 37,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 45,21 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 45,21 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 33,60 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 45,21 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,45 |
| Durata încasare (zile) | 251 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 2,5 K RON | 14,9 K RON | 16,5% |
| 2021 | 440 RON | 104,5 K RON | 0,4% |
| 2022 | 263 RON | 89,5 K RON | 0,3% |
| 2023 | 0 RON | 78,5 K RON | 0,0% |
| 2024 | 984 RON | 90,0 K RON | 1,1% |
| 2025 | 1,4 K RON | 63,3 K RON | 2,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21,8 K RON | 120,1 K RON | 64,9 K RON | 46,1 K RON | 61,7 K RON | 23,6 K RON | ▼ 61,8% |
| Rezultat net | 12,2 K RON | 91,6 K RON | 14,9 K RON | 4,9 K RON | 14,3 K RON | −18,8 K RON | ▼ 231,6% |
| Total active | 14,9 K RON | 104,5 K RON | 89,5 K RON | 78,5 K RON | 90,0 K RON | 63,3 K RON | ▼ 29,7% |
| Capitaluri proprii | 12,4 K RON | 104,0 K RON | 89,2 K RON | 78,5 K RON | 89,0 K RON | 61,9 K RON | ▼ 30,5% |
| Datorii totale | 2,5 K RON | 440 RON | 263 RON | 0 RON | 984 RON | 1,4 K RON | ▲ 42,3% |
| Lichiditate curentă | 6,07 | 186,78 | 284,55 | – | 91,48 | 45,21 | ▼ 50,6% |
| Marjă netă (%) | 56,15 | 76,23 | 23,04 | 10,67 | 23,14 | -79,76 | ▼ 444,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | 60 | 95 | 57 | ▼ 40,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (45.21), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 37,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.