Publicitate

SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MODEL

CUI: 18410860 C04/17/2006 SC Bacău, Municipiul Bacău
Mandat cenzori expirat

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 18410860
Cod înmatriculare C04/17/2006
EUID ROONRC.C04/17/2006
Data înmatriculării 2006-02-22
Formă juridică SC
Stare Mandat cenzori expirat
Ani de activitate 20 ani

Adresă

România, Bacău, Municipiul Bacău, PASAJUL REVOLUŢIEI, 3, P, 600018

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Municipiul Bacău
Stradă: PASAJUL REVOLUŢIEI
Număr: 3
Etaj: P
Cod poștal: 600018

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 60.000 RON 60.000 RON 53.871 RON 5.276 RON 6.129 RON 203.160 RON 10.888 RON 192.272 RON 203.160 RON 0 RON 0 RON 2.080 RON 0 RON 0 RON 0
2024 60.000 RON 60.000 RON 45.146 RON 9.981 RON 14.854 RON 28.389 RON 10.618 RON 17.771 RON 25.265 RON 3.124 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 59.000 RON 59.146 RON 50.892 RON 1.519 RON 8.254 RON 30.714 RON 9.702 RON 21.012 RON 26.534 RON 380 RON 0 RON 0 RON 3.800 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

TODERICĂ PETRICĂ
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 399 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
59,0 K RON
Rezultat Net 2025
1,5 K RON
Total Active 2025
30,7 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 60,0 K RON 60,0 K RON 59,0 K RON
Venituri totale 60,0 K RON 60,0 K RON 59,1 K RON
Cheltuieli totale 53,9 K RON 45,1 K RON 50,9 K RON
Rezultat net 5,3 K RON 10,0 K RON 1,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 58,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 55,29 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 55,29 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 55,29 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 80,83 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate9,7 K RON (31.6%)
Active circulante21,0 K RON (68.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar21,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,0%
Marjă netă
2,6%
ROA
5,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 0 RON 203,2 K RON 0,0%
2024 3,1 K RON 28,4 K RON 11,0%
2025 380 RON 30,7 K RON 1,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 60,0 K RON 60,0 K RON 59,0 K RON ▼ 1,7%
Rezultat net 5,3 K RON 10,0 K RON 1,5 K RON ▼ 84,8%
Total active 203,2 K RON 28,4 K RON 30,7 K RON ▲ 8,2%
Capitaluri proprii 203,2 K RON 25,3 K RON 26,5 K RON ▲ 5,0%
Datorii totale 0 RON 3,1 K RON 380 RON ▼ 87,8%
Lichiditate curentă 5,69 55,29 ▲ 872,0%
Marjă netă (%) 8,79 16,64 2,57 ▼ 84,6%
Scor bonitate 62 87 77 ▼ 11,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (55.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate