Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OVO GALINA COMPANY COOPERATIVA AGRICOLĂ
Date generale
Adresă
România, Braşov, Sat Vulcan, Comuna Vulcan, VULCAN, 507270, DJ 112A, nr.1, Corp Administrativ, birou 2.
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.005 RON | 0 RON | 13.005 RON | 12.871 RON | 3.000 RON | 350 RON | 100 RON | 0 RON | 2.866 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.637 RON | 0 RON | 14.637 RON | 12.871 RON | 6.000 RON | 0 RON | 119 RON | 0 RON | 4.234 RON | 0 |
| 2021 | 47.520 RON | 47.520 RON | 46.117 RON | 148 RON | 1.403 RON | 410.839 RON | 0 RON | 410.839 RON | 17.019 RON | 399.392 RON | 345.482 RON | 46.977 RON | 0 RON | 5.572 RON | 1 |
| 2022 | 9.588.299 RON | 9.588.319 RON | 9.328.689 RON | 221.970 RON | 259.630 RON | 932.282 RON | 0 RON | 932.282 RON | 238.989 RON | 693.293 RON | 385.057 RON | 114.398 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 12.071.292 RON | 12.071.353 RON | 11.379.098 RON | 598.108 RON | 692.255 RON | 1.098.196 RON | 960 RON | 1.097.236 RON | 837.097 RON | 261.099 RON | 85.320 RON | 847.332 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 12.821.178 RON | 12.821.402 RON | 12.583.328 RON | 208.571 RON | 238.074 RON | 2.965.605 RON | 11.355 RON | 2.954.250 RON | 1.041.668 RON | 1.923.937 RON | 458.194 RON | 2.442.096 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 17.972.071 RON | 19.902.756 RON | 18.371.180 RON | 1.321.999 RON | 1.531.576 RON | 7.248.053 RON | 156.399 RON | 7.091.654 RON | 2.363.668 RON | 4.884.385 RON | 726.124 RON | 6.316.773 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (5)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (35)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0149 Creşterea altor animale
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0150 — Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
Top format din 65 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 47,5 K RON | 9,59 M RON | 12,07 M RON | 12,82 M RON | 17,97 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 47,5 K RON | 9,59 M RON | 12,07 M RON | 12,82 M RON | 19,90 M RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 0 RON | 46,1 K RON | 9,33 M RON | 11,38 M RON | 12,58 M RON | 18,37 M RON |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 148 RON | 222,0 K RON | 598,1 K RON | 208,6 K RON | 1,32 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 20,58 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,30 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 24,75 |
| Durata stocaj (zile) | 15 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,85 |
| Durata încasare (zile) | 128 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,0 K RON | 13,0 K RON | 23,1% |
| 2020 | 6,0 K RON | 14,6 K RON | 41,0% |
| 2021 | 399,4 K RON | 410,8 K RON | 97,2% |
| 2022 | 693,3 K RON | 932,3 K RON | 74,4% |
| 2023 | 261,1 K RON | 1,10 M RON | 23,8% |
| 2024 | 1,92 M RON | 2,97 M RON | 64,9% |
| 2025 | 4,88 M RON | 7,25 M RON | 67,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 47,5 K RON | 9,59 M RON | 12,07 M RON | 12,82 M RON | 17,97 M RON | ▲ 40,2% |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 148 RON | 222,0 K RON | 598,1 K RON | 208,6 K RON | 1,32 M RON | ▲ 533,8% |
| Total active | 13,0 K RON | 14,6 K RON | 410,8 K RON | 932,3 K RON | 1,10 M RON | 2,97 M RON | 7,25 M RON | ▲ 144,4% |
| Capitaluri proprii | 12,9 K RON | 12,9 K RON | 17,0 K RON | 239,0 K RON | 837,1 K RON | 1,04 M RON | 2,36 M RON | ▲ 126,9% |
| Datorii totale | 3,0 K RON | 6,0 K RON | 399,4 K RON | 693,3 K RON | 261,1 K RON | 1,92 M RON | 4,88 M RON | ▲ 153,9% |
| Lichiditate curentă | 4,34 | 2,44 | 1,03 | 1,34 | 4,20 | 1,54 | 1,45 | ▼ 5,4% |
| Marjă netă (%) | – | – | 0,31 | 2,32 | 4,95 | 1,63 | 7,36 | ▲ 351,5% |
| Scor bonitate | 67 | 67 | 50 | 70 | 90 | 67 | 75 | ▲ 11,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,32 M RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 20,58 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.