L & D LUCA IND SRL
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, Calea FELDIOAREI, 18, 2200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 13.882.455 RON | 18.502.776 RON | 17.567.226 RON | 913.725 RON | 935.550 RON | 18.688.457 RON | 7.813.395 RON | 10.875.062 RON | 10.620.858 RON | 6.028.119 RON | 3.736.054 RON | 5.483.448 RON | 149.611 RON | 0 RON | 29 |
| 2024 | 14.273.324 RON | 18.277.601 RON | 17.084.366 RON | 1.172.680 RON | 1.193.235 RON | 22.214.378 RON | 7.699.312 RON | 14.515.066 RON | 11.295.445 RON | 7.081.803 RON | 3.856.937 RON | 8.425.973 RON | 1.044.876 RON | 0 RON | 30 |
| 2025 | 13.590.605 RON | 19.270.657 RON | 16.453.769 RON | 2.783.229 RON | 2.816.888 RON | 20.571.617 RON | 9.135.858 RON | 11.435.759 RON | 13.638.163 RON | 5.944.578 RON | 3.482.517 RON | 5.300.329 RON | 988.876 RON | 0 RON | 28 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (56)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0149 Creşterea altor animale
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 0164 Pregătirea seminţelor
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3521 Producția gazelor
- 3523 Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0150 — Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
Top format din 65 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 13,88 M RON | 14,27 M RON | 13,59 M RON |
| Venituri totale | 18,50 M RON | 18,28 M RON | 19,27 M RON |
| Cheltuieli totale | 17,57 M RON | 17,08 M RON | 16,45 M RON |
| Rezultat net | 913,7 K RON | 1,17 M RON | 2,78 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 13,62 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,92 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,34 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,45 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,46 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,90 |
| Durata stocaj (zile) | 94 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,56 |
| Durata încasare (zile) | 142 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 6,03 M RON | 18,69 M RON | 32,3% |
| 2024 | 7,08 M RON | 22,21 M RON | 31,9% |
| 2025 | 5,94 M RON | 20,57 M RON | 28,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 13,88 M RON | 14,27 M RON | 13,59 M RON | ▼ 4,8% |
| Rezultat net | 913,7 K RON | 1,17 M RON | 2,78 M RON | ▲ 137,3% |
| Total active | 18,69 M RON | 22,21 M RON | 20,57 M RON | ▼ 7,4% |
| Capitaluri proprii | 10,62 M RON | 11,30 M RON | 13,64 M RON | ▲ 20,7% |
| Datorii totale | 6,03 M RON | 7,08 M RON | 5,94 M RON | ▼ 16,1% |
| Lichiditate curentă | 1,80 | 2,05 | 1,92 | ▼ 6,1% |
| Marjă netă (%) | 6,58 | 8,22 | 20,48 | ▲ 149,1% |
| Scor bonitate | 77 | 90 | 82 | ▼ 8,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,78 M RON).
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 13,62 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.