Publicitate

APERTURA SRL

CUI: 29557396 J05/40/2012 SRL Bihor, Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 29557396
Cod înmatriculare J05/40/2012
EUID ROONRC.J05/40/2012
Data înmatriculării 2012-01-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bihor, Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, CASTANILOR, 17, 417515

Țară: România
Județ: Bihor
Localitate: Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei
Stradă: CASTANILOR
Număr: 17
Cod poștal: 417515

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.309.004 RON 2.355.335 RON 1.543.856 RON 789.257 RON 811.479 RON 1.402.579 RON 138.759 RON 1.263.820 RON 789.749 RON 612.830 RON 159.152 RON 985.657 RON 0 RON 0 RON 5
2024 2.442.751 RON 2.456.567 RON 1.267.221 RON 1.124.450 RON 1.189.346 RON 1.397.650 RON 189.689 RON 1.207.961 RON 1.124.942 RON 272.708 RON 254.484 RON 863.547 RON 0 RON 0 RON 2
2025 1.485.886 RON 1.511.843 RON 1.197.057 RON 271.025 RON 314.786 RON 774.961 RON 249.803 RON 525.158 RON 271.517 RON 503.444 RON 5.003 RON 275.905 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

LUP COSMIN
administrator
Bihor, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 15 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,49 M RON
Rezultat Net 2025
271,0 K RON
Total Active 2025
775,0 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,31 M RON 2,44 M RON 1,49 M RON
Venituri totale 2,36 M RON 2,46 M RON 1,51 M RON
Cheltuieli totale 1,54 M RON 1,27 M RON 1,20 M RON
Rezultat net 789,3 K RON 1,12 M RON 271,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,26 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,04 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,03 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,49 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,54 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate249,8 K RON (32.2%)
Active circulante525,2 K RON (67.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri5,0 K RON
Creanțe275,9 K RON
Numerar244,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 297,00
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 5,39
Durata încasare (zile) 68

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
21,2%
Marjă netă
18,2%
ROA
35,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 612,8 K RON 1,40 M RON 43,7%
2024 272,7 K RON 1,40 M RON 19,5%
2025 503,4 K RON 775,0 K RON 65,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,31 M RON 2,44 M RON 1,49 M RON ▼ 39,2%
Rezultat net 789,3 K RON 1,12 M RON 271,0 K RON ▼ 75,9%
Total active 1,40 M RON 1,40 M RON 775,0 K RON ▼ 44,6%
Capitaluri proprii 789,7 K RON 1,12 M RON 271,5 K RON ▼ 75,9%
Datorii totale 612,8 K RON 272,7 K RON 503,4 K RON ▲ 84,6%
Lichiditate curentă 2,06 4,43 1,04 ▼ 76,5%
Marjă netă (%) 34,18 46,03 18,24 ▼ 60,4%
Scor bonitate 87 100 65 ▼ 35,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (271,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate