Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MARDIROSZTRAD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, ŞESUL DE SUS, 180, corp C5, 1, 16, 407280, cam.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 20.024 RON | 20.151 RON | 6.013 RON | 13.533 RON | 14.138 RON | 15.759 RON | 0 RON | 15.759 RON | 13.773 RON | 1.986 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 15.066 RON | 15.307 RON | 2.155 RON | 12.715 RON | 13.152 RON | 14.157 RON | 0 RON | 14.157 RON | 12.955 RON | 1.202 RON | 0 RON | 76 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 19.050 RON | 19.053 RON | 2.752 RON | 15.740 RON | 16.301 RON | 16.832 RON | 0 RON | 16.832 RON | 15.980 RON | 852 RON | 0 RON | 17 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 29.946 RON | 29.951 RON | 11.329 RON | 17.723 RON | 18.622 RON | 18.573 RON | 0 RON | 18.573 RON | 17.963 RON | 610 RON | 0 RON | 9.093 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 3 RON | 945 RON | −942 RON | −942 RON | 834 RON | 0 RON | 834 RON | 822 RON | 12 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 1.795 RON | 1.795 RON | 1.286 RON | 485 RON | 509 RON | 2.041 RON | 0 RON | 2.041 RON | 1.307 RON | 734 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.000 RON | 1.002 RON | 400 RON | 518 RON | 602 RON | 1.921 RON | 0 RON | 1.921 RON | 1.825 RON | 96 RON | 0 RON | 1 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 5819 Alte activități de editare
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7430 — Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Top format din 111 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,0 K RON | 15,1 K RON | 19,1 K RON | 29,9 K RON | 0 RON | 1,8 K RON | 1,0 K RON |
| Venituri totale | 20,2 K RON | 15,3 K RON | 19,1 K RON | 30,0 K RON | 3 RON | 1,8 K RON | 1,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,0 K RON | 2,2 K RON | 2,8 K RON | 11,3 K RON | 945 RON | 1,3 K RON | 400 RON |
| Rezultat net | 13,5 K RON | 12,7 K RON | 15,7 K RON | 17,7 K RON | −942 RON | 485 RON | 518 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −2,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 20,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 20,01 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 20,00 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 20,01 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1.000,00 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,0 K RON | 15,8 K RON | 12,6% |
| 2020 | 1,2 K RON | 14,2 K RON | 8,5% |
| 2021 | 852 RON | 16,8 K RON | 5,1% |
| 2022 | 610 RON | 18,6 K RON | 3,3% |
| 2023 | 12 RON | 834 RON | 1,4% |
| 2024 | 734 RON | 2,0 K RON | 36,0% |
| 2025 | 96 RON | 1,9 K RON | 5,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,0 K RON | 15,1 K RON | 19,1 K RON | 29,9 K RON | 0 RON | 1,8 K RON | 1,0 K RON | ▼ 44,3% |
| Rezultat net | 13,5 K RON | 12,7 K RON | 15,7 K RON | 17,7 K RON | −942 RON | 485 RON | 518 RON | ▲ 6,8% |
| Total active | 15,8 K RON | 14,2 K RON | 16,8 K RON | 18,6 K RON | 834 RON | 2,0 K RON | 1,9 K RON | ▼ 5,9% |
| Capitaluri proprii | 13,8 K RON | 13,0 K RON | 16,0 K RON | 18,0 K RON | 822 RON | 1,3 K RON | 1,8 K RON | ▲ 39,6% |
| Datorii totale | 2,0 K RON | 1,2 K RON | 852 RON | 610 RON | 12 RON | 734 RON | 96 RON | ▼ 86,9% |
| Lichiditate curentă | 7,94 | 11,78 | 19,76 | 30,45 | 69,50 | 2,78 | 20,01 | ▲ 619,6% |
| Marjă netă (%) | 67,58 | 84,40 | 82,62 | 59,18 | – | 27,02 | 51,80 | ▲ 91,7% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 100 | 67 | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (518 RON).
- •Lichiditate curentă bună (20.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.