MAMAIA SA
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, VILA 26, 8741
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.890.100 RON | 2.817.950 RON | 850.280 RON | 1.800.247 RON | 1.967.670 RON | 19.068.572 RON | 12.434.425 RON | 6.634.147 RON | 18.142.721 RON | 819.597 RON | 0 RON | 4.951.358 RON | 124.012 RON | 17.758 RON | 4 |
| 2024 | 519.295 RON | 7.237.372 RON | 6.475.962 RON | 220.199 RON | 761.410 RON | 18.205.396 RON | 11.643.705 RON | 6.561.691 RON | 16.742.698 RON | 1.331.221 RON | 0 RON | 342.111 RON | 132.702 RON | 1.225 RON | 4 |
| 2025 | 555.711 RON | 1.403.268 RON | 908.393 RON | 493.945 RON | 494.875 RON | 17.965.389 RON | 11.478.743 RON | 6.486.646 RON | 17.038.464 RON | 714.760 RON | 0 RON | 1.455.864 RON | 216.703 RON | 4.538 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (4)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 9312 Activități ale cluburilor sportive
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Top format din 932 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,89 M RON | 519,3 K RON | 555,7 K RON |
| Venituri totale | 2,82 M RON | 7,24 M RON | 1,40 M RON |
| Cheltuieli totale | 850,3 K RON | 6,48 M RON | 908,4 K RON |
| Rezultat net | 1,80 M RON | 220,2 K RON | 493,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −346,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,08 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,08 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 7,04 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 25,13 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,38 |
| Durata încasare (zile) | 956 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 819,6 K RON | 19,07 M RON | 4,3% |
| 2024 | 1,33 M RON | 18,21 M RON | 7,3% |
| 2025 | 714,8 K RON | 17,97 M RON | 4,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,89 M RON | 519,3 K RON | 555,7 K RON | ▲ 7,0% |
| Rezultat net | 1,80 M RON | 220,2 K RON | 493,9 K RON | ▲ 124,3% |
| Total active | 19,07 M RON | 18,21 M RON | 17,97 M RON | ▼ 1,3% |
| Capitaluri proprii | 18,14 M RON | 16,74 M RON | 17,04 M RON | ▲ 1,8% |
| Datorii totale | 819,6 K RON | 1,33 M RON | 714,8 K RON | ▼ 46,3% |
| Lichiditate curentă | 8,09 | 4,93 | 9,08 | ▲ 84,1% |
| Marjă netă (%) | 95,25 | 42,40 | 88,89 | ▲ 109,6% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (493,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.08), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.