HR-EST-PREST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Harghita, Sat Ulcani, Comuna Dealu, ULCANI, 164, 537086
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 116.555 RON | 116.555 RON | 1.813 RON | 111.244 RON | 114.742 RON | 112.364 RON | 0 RON | 112.364 RON | 111.444 RON | 920 RON | 0 RON | 88.675 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 140.065 RON | 140.065 RON | 2.279 RON | 133.584 RON | 137.786 RON | 134.940 RON | 0 RON | 134.940 RON | 133.824 RON | 1.116 RON | 0 RON | 105.022 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 176.571 RON | 176.571 RON | 6.438 RON | 142.912 RON | 170.133 RON | 153.761 RON | 0 RON | 153.761 RON | 143.152 RON | 10.609 RON | 0 RON | 120.549 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 170.220 RON | 170.220 RON | 44.984 RON | 123.533 RON | 125.236 RON | 131.229 RON | 0 RON | 131.229 RON | 123.773 RON | 7.456 RON | 0 RON | 114.819 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 176.036 RON | 176.087 RON | 51.533 RON | 122.794 RON | 124.554 RON | 132.397 RON | 0 RON | 132.397 RON | 123.034 RON | 9.363 RON | 0 RON | 114.714 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Harghita, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7830 — Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
Top format din 11 companii din județul Harghita. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 116,6 K RON | 140,1 K RON | 176,6 K RON | 170,2 K RON | 176,0 K RON |
| Venituri totale | 116,6 K RON | 140,1 K RON | 176,6 K RON | 170,2 K RON | 176,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,8 K RON | 2,3 K RON | 6,4 K RON | 45,0 K RON | 51,5 K RON |
| Rezultat net | 111,2 K RON | 133,6 K RON | 142,9 K RON | 123,5 K RON | 122,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 200,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14,14 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 14,14 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,89 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 14,14 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,53 |
| Durata încasare (zile) | 238 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 920 RON | 112,4 K RON | 0,8% |
| 2022 | 1,1 K RON | 134,9 K RON | 0,8% |
| 2023 | 10,6 K RON | 153,8 K RON | 6,9% |
| 2024 | 7,5 K RON | 131,2 K RON | 5,7% |
| 2025 | 9,4 K RON | 132,4 K RON | 7,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 116,6 K RON | 140,1 K RON | 176,6 K RON | 170,2 K RON | 176,0 K RON | ▲ 3,4% |
| Rezultat net | 111,2 K RON | 133,6 K RON | 142,9 K RON | 123,5 K RON | 122,8 K RON | ▼ 0,6% |
| Total active | 112,4 K RON | 134,9 K RON | 153,8 K RON | 131,2 K RON | 132,4 K RON | ▲ 0,9% |
| Capitaluri proprii | 111,4 K RON | 133,8 K RON | 143,2 K RON | 123,8 K RON | 123,0 K RON | ▼ 0,6% |
| Datorii totale | 920 RON | 1,1 K RON | 10,6 K RON | 7,5 K RON | 9,4 K RON | ▲ 25,6% |
| Lichiditate curentă | 122,13 | 120,91 | 14,49 | 17,60 | 14,14 | ▼ 19,7% |
| Marjă netă (%) | 95,44 | 95,37 | 80,94 | 72,57 | 69,76 | ▼ 3,9% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (122,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (14.14), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 200,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.