Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RO TEAM TOUR SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, IRIMICULUI, 3, 3, 1, 5, 17, 21142, 2, cam.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 287.870 RON | 1.193.896 RON | 1.056.529 RON | 143.285 RON | 137.367 RON | 1.120.803 RON | 7.469 RON | 1.113.334 RON | 773.097 RON | 347.706 RON | 3.776 RON | 330.771 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 300.359 RON | 1.300.537 RON | 1.242.039 RON | 54.873 RON | 58.498 RON | 913.098 RON | 4.785 RON | 908.313 RON | 827.970 RON | 117.656 RON | 3.776 RON | 180.939 RON | 10.768 RON | 43.296 RON | 2 |
| 2025 | 448.292 RON | 1.775.901 RON | 1.639.077 RON | 128.333 RON | 136.824 RON | 1.091.871 RON | 2.100 RON | 1.089.771 RON | 956.303 RON | 267.920 RON | 5.476 RON | 153.938 RON | 456.000 RON | 588.352 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7912 — Activități ale tur-operatorilor
Top format din 382 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 287,9 K RON | 300,4 K RON | 448,3 K RON |
| Venituri totale | 1,19 M RON | 1,30 M RON | 1,78 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,06 M RON | 1,24 M RON | 1,64 M RON |
| Rezultat net | 143,3 K RON | 54,9 K RON | 128,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 505,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,07 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,05 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,47 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,08 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 81,86 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,91 |
| Durata încasare (zile) | 125 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 347,7 K RON | 1,12 M RON | 31,0% |
| 2024 | 117,7 K RON | 913,1 K RON | 12,9% |
| 2025 | 267,9 K RON | 1,09 M RON | 24,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 287,9 K RON | 300,4 K RON | 448,3 K RON | ▲ 49,3% |
| Rezultat net | 143,3 K RON | 54,9 K RON | 128,3 K RON | ▲ 133,9% |
| Total active | 1,12 M RON | 913,1 K RON | 1,09 M RON | ▲ 19,6% |
| Capitaluri proprii | 773,1 K RON | 828,0 K RON | 956,3 K RON | ▲ 15,5% |
| Datorii totale | 347,7 K RON | 117,7 K RON | 267,9 K RON | ▲ 127,7% |
| Lichiditate curentă | 3,20 | 7,72 | 4,07 | ▼ 47,3% |
| Marjă netă (%) | 49,77 | 18,27 | 28,63 | ▲ 56,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (128,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.07), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 505,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.