Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GRUPUL INDUSTRIAL TITAN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Basarabia, 250, 30352, 3, Clădirea Administrativă, parter, camera 11, în incinta Grupului Industrial Titan
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 5.560.444 RON | 7.209.820 RON | 6.546.009 RON | 570.740 RON | 663.811 RON | 14.163.624 RON | 11.472.641 RON | 2.690.983 RON | 11.822.286 RON | 2.325.792 RON | 0 RON | 1.511.456 RON | 15.546 RON | 0 RON | 15 |
| 2020 | 5.610.349 RON | 5.806.361 RON | 4.863.482 RON | 803.984 RON | 942.879 RON | 14.911.816 RON | 11.836.848 RON | 3.074.968 RON | 12.874.710 RON | 2.021.560 RON | 0 RON | 1.666.483 RON | 15.546 RON | 0 RON | 14 |
| 2021 | 5.371.982 RON | 5.727.693 RON | 4.443.666 RON | 1.104.298 RON | 1.284.027 RON | 15.254.082 RON | 11.856.592 RON | 3.397.490 RON | 13.979.008 RON | 1.275.074 RON | 0 RON | 2.631.879 RON | 0 RON | 0 RON | 14 |
| 2022 | 6.078.434 RON | 6.538.023 RON | 5.218.275 RON | 1.133.857 RON | 1.319.748 RON | 16.442.616 RON | 11.834.991 RON | 4.607.625 RON | 15.112.865 RON | 1.329.751 RON | 0 RON | 2.385.178 RON | 0 RON | 0 RON | 14 |
| 2023 | 6.051.982 RON | 6.644.391 RON | 6.544.957 RON | 14.854 RON | 99.434 RON | 16.095.105 RON | 11.821.300 RON | 4.273.805 RON | 15.127.719 RON | 967.386 RON | 0 RON | 2.437.017 RON | 0 RON | 0 RON | 13 |
| 2024 | 5.234.286 RON | 5.612.125 RON | 6.000.755 RON | −467.300 RON | −388.630 RON | 16.194.200 RON | 13.516.191 RON | 2.678.009 RON | 14.660.418 RON | 1.533.782 RON | 0 RON | 1.529.036 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2025 | 5.129.590 RON | 12.986.121 RON | 4.908.856 RON | 6.846.752 RON | 8.077.265 RON | 22.478.704 RON | 20.489.186 RON | 1.989.518 RON | 21.509.530 RON | 842.736 RON | 0 RON | 1.395.690 RON | 126.438 RON | 0 RON | 8 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,56 M RON | 5,61 M RON | 5,37 M RON | 6,08 M RON | 6,05 M RON | 5,23 M RON | 5,13 M RON |
| Venituri totale | 7,21 M RON | 5,81 M RON | 5,73 M RON | 6,54 M RON | 6,64 M RON | 5,61 M RON | 12,99 M RON |
| Cheltuieli totale | 6,55 M RON | 4,86 M RON | 4,44 M RON | 5,22 M RON | 6,54 M RON | 6,00 M RON | 4,91 M RON |
| Rezultat net | 570,7 K RON | 804,0 K RON | 1,10 M RON | 1,13 M RON | 14,9 K RON | −467,3 K RON | 6,85 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,38 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,36 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,36 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,70 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 26,67 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,68 |
| Durata încasare (zile) | 99 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,33 M RON | 14,16 M RON | 16,4% |
| 2020 | 2,02 M RON | 14,91 M RON | 13,6% |
| 2021 | 1,28 M RON | 15,25 M RON | 8,4% |
| 2022 | 1,33 M RON | 16,44 M RON | 8,1% |
| 2023 | 967,4 K RON | 16,10 M RON | 6,0% |
| 2024 | 1,53 M RON | 16,19 M RON | 9,5% |
| 2025 | 842,7 K RON | 22,48 M RON | 3,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,56 M RON | 5,61 M RON | 5,37 M RON | 6,08 M RON | 6,05 M RON | 5,23 M RON | 5,13 M RON | ▼ 2,0% |
| Rezultat net | 570,7 K RON | 804,0 K RON | 1,10 M RON | 1,13 M RON | 14,9 K RON | −467,3 K RON | 6,85 M RON | ▲ 1.565,2% |
| Total active | 14,16 M RON | 14,91 M RON | 15,25 M RON | 16,44 M RON | 16,10 M RON | 16,19 M RON | 22,48 M RON | ▲ 38,8% |
| Capitaluri proprii | 11,82 M RON | 12,87 M RON | 13,98 M RON | 15,11 M RON | 15,13 M RON | 14,66 M RON | 21,51 M RON | ▲ 46,7% |
| Datorii totale | 2,33 M RON | 2,02 M RON | 1,28 M RON | 1,33 M RON | 967,4 K RON | 1,53 M RON | 842,7 K RON | ▼ 45,1% |
| Lichiditate curentă | 1,16 | 1,52 | 2,66 | 3,47 | 4,42 | 1,75 | 2,36 | ▲ 35,2% |
| Marjă netă (%) | 10,26 | 14,33 | 20,56 | 18,65 | 0,25 | -8,93 | 133,48 | ▲ 1.594,7% |
| Scor bonitate | 77 | 90 | 95 | 100 | 77 | 52 | 95 | ▲ 82,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,85 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.36), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,38 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.