Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MON PLAISIR SERVICII SA
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Str. GABROVENI, 61, 4262, 3, MEZANIN, CAMERA 14
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.474.499 RON | 1.474.513 RON | 462.641 RON | 997.849 RON | 1.011.872 RON | 1.905.612 RON | 1.370.586 RON | 535.026 RON | 1.566.619 RON | 339.057 RON | 0 RON | 40.831 RON | 1.617 RON | 1.681 RON | 3 |
| 2020 | 944.888 RON | 944.897 RON | 387.267 RON | 549.981 RON | 557.630 RON | 1.771.750 RON | 1.285.995 RON | 485.755 RON | 1.618.751 RON | 139.683 RON | 0 RON | 42.038 RON | 13.829 RON | 513 RON | 2 |
| 2021 | 885.701 RON | 885.716 RON | 249.706 RON | 627.329 RON | 636.010 RON | 2.059.106 RON | 1.353.010 RON | 706.096 RON | 1.546.080 RON | 511.734 RON | 0 RON | 73.831 RON | 1.676 RON | 384 RON | 2 |
| 2022 | 1.044.454 RON | 1.054.517 RON | 282.477 RON | 761.717 RON | 772.040 RON | 1.985.491 RON | 1.315.759 RON | 669.732 RON | 1.330.487 RON | 654.109 RON | 0 RON | 148.553 RON | 1.660 RON | 765 RON | 2 |
| 2023 | 1.056.180 RON | 1.056.193 RON | 320.309 RON | 726.060 RON | 735.884 RON | 1.735.066 RON | 1.214.707 RON | 520.359 RON | 1.294.831 RON | 439.185 RON | 0 RON | 147.795 RON | 1.683 RON | 633 RON | 2 |
| 2024 | 855.486 RON | 5.031.683 RON | 550.905 RON | 3.841.178 RON | 4.480.778 RON | 8.360.761 RON | 928.562 RON | 7.432.199 RON | 4.409.948 RON | 3.949.782 RON | 0 RON | 3.842.055 RON | 1.685 RON | 654 RON | 2 |
| 2025 | 691.441 RON | 704.657 RON | 370.811 RON | 282.825 RON | 333.846 RON | 1.264.012 RON | 845.182 RON | 418.830 RON | 870.784 RON | 392.285 RON | 0 RON | 299.915 RON | 1.724 RON | 781 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 3,974 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,47 M RON | 944,9 K RON | 885,7 K RON | 1,04 M RON | 1,06 M RON | 855,5 K RON | 691,4 K RON |
| Venituri totale | 1,47 M RON | 944,9 K RON | 885,7 K RON | 1,05 M RON | 1,06 M RON | 5,03 M RON | 704,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 462,6 K RON | 387,3 K RON | 249,7 K RON | 282,5 K RON | 320,3 K RON | 550,9 K RON | 370,8 K RON |
| Rezultat net | 997,8 K RON | 550,0 K RON | 627,3 K RON | 761,7 K RON | 726,1 K RON | 3,84 M RON | 282,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 656,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,07 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,07 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,30 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,22 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,31 |
| Durata încasare (zile) | 158 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 339,1 K RON | 1,91 M RON | 17,8% |
| 2020 | 139,7 K RON | 1,77 M RON | 7,9% |
| 2021 | 511,7 K RON | 2,06 M RON | 24,9% |
| 2022 | 654,1 K RON | 1,99 M RON | 32,9% |
| 2023 | 439,2 K RON | 1,74 M RON | 25,3% |
| 2024 | 3,95 M RON | 8,36 M RON | 47,2% |
| 2025 | 392,3 K RON | 1,26 M RON | 31,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,47 M RON | 944,9 K RON | 885,7 K RON | 1,04 M RON | 1,06 M RON | 855,5 K RON | 691,4 K RON | ▼ 19,2% |
| Rezultat net | 997,8 K RON | 550,0 K RON | 627,3 K RON | 761,7 K RON | 726,1 K RON | 3,84 M RON | 282,8 K RON | ▼ 92,6% |
| Total active | 1,91 M RON | 1,77 M RON | 2,06 M RON | 1,99 M RON | 1,74 M RON | 8,36 M RON | 1,26 M RON | ▼ 84,9% |
| Capitaluri proprii | 1,57 M RON | 1,62 M RON | 1,55 M RON | 1,33 M RON | 1,29 M RON | 4,41 M RON | 870,8 K RON | ▼ 80,3% |
| Datorii totale | 339,1 K RON | 139,7 K RON | 511,7 K RON | 654,1 K RON | 439,2 K RON | 3,95 M RON | 392,3 K RON | ▼ 90,1% |
| Lichiditate curentă | 1,58 | 3,48 | 1,38 | 1,02 | 1,18 | 1,88 | 1,07 | ▼ 43,3% |
| Marjă netă (%) | 67,67 | 58,21 | 70,83 | 72,93 | 68,74 | 449,01 | 40,90 | ▼ 90,9% |
| Scor bonitate | 82 | 87 | 77 | 85 | 77 | 90 | 70 | ▼ 22,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (282,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.