Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANDRA '94 IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, BABA NOVAC, 3, 31621, 3, CENTRUL COMERCIAL PIATA AGROALIMENTARA GLORIA, ANDRA SUBSOL 07
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 33.585 RON | 33.596 RON | 25.408 RON | 7.180 RON | 8.188 RON | 503.834 RON | 326.042 RON | 177.792 RON | 155.869 RON | 337.321 RON | 10.709 RON | 141.816 RON | 10.644 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 42.779 RON | 42.825 RON | 33.875 RON | 7.665 RON | 8.950 RON | 490.726 RON | 318.493 RON | 172.233 RON | 163.534 RON | 319.667 RON | 10.709 RON | 150.506 RON | 7.525 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 7.177 RON | 7.224 RON | 46.322 RON | −39.310 RON | −39.098 RON | 466.730 RON | 310.944 RON | 155.786 RON | 124.224 RON | 334.981 RON | 1.485 RON | 149.025 RON | 7.525 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 51.443 RON | 51.700 RON | 43.092 RON | 8.100 RON | 8.608 RON | 459.581 RON | 303.395 RON | 156.186 RON | 132.324 RON | 319.732 RON | 1.485 RON | 146.369 RON | 7.525 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 7.404 RON | 7.404 RON | 33.085 RON | −25.681 RON | −25.681 RON | 456.482 RON | 295.846 RON | 160.636 RON | 118.458 RON | 338.024 RON | 1.485 RON | 153.305 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 107 RON | 25.095 RON | −24.988 RON | −24.988 RON | 443.089 RON | 288.297 RON | 154.792 RON | 93.470 RON | 349.619 RON | 895 RON | 148.534 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.44) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−24.988 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 33,6 K RON | 42,8 K RON | 7,2 K RON | 51,4 K RON | 7,4 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 33,6 K RON | 42,8 K RON | 7,2 K RON | 51,7 K RON | 7,4 K RON | 107 RON |
| Cheltuieli totale | 25,4 K RON | 33,9 K RON | 46,3 K RON | 43,1 K RON | 33,1 K RON | 25,1 K RON |
| Rezultat net | 7,2 K RON | 7,7 K RON | −39,3 K RON | 8,1 K RON | −25,7 K RON | −25,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 753 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,44 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,44 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,27 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 337,3 K RON | 503,8 K RON | 67,0% |
| 2021 | 319,7 K RON | 490,7 K RON | 65,1% |
| 2022 | 335,0 K RON | 466,7 K RON | 71,8% |
| 2023 | 319,7 K RON | 459,6 K RON | 69,6% |
| 2024 | 338,0 K RON | 456,5 K RON | 74,1% |
| 2025 | 349,6 K RON | 443,1 K RON | 78,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 33,6 K RON | 42,8 K RON | 7,2 K RON | 51,4 K RON | 7,4 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 7,2 K RON | 7,7 K RON | −39,3 K RON | 8,1 K RON | −25,7 K RON | −25,0 K RON | ▲ 2,7% |
| Total active | 503,8 K RON | 490,7 K RON | 466,7 K RON | 459,6 K RON | 456,5 K RON | 443,1 K RON | ▼ 2,9% |
| Capitaluri proprii | 155,9 K RON | 163,5 K RON | 124,2 K RON | 132,3 K RON | 118,5 K RON | 93,5 K RON | ▼ 21,1% |
| Datorii totale | 337,3 K RON | 319,7 K RON | 335,0 K RON | 319,7 K RON | 338,0 K RON | 349,6 K RON | ▲ 3,4% |
| Lichiditate curentă | 0,53 | 0,54 | 0,47 | 0,49 | 0,48 | 0,44 | ▼ 6,8% |
| Marjă netă (%) | 21,38 | 17,92 | -547,72 | 15,75 | -346,85 | – | – |
| Scor bonitate | 65 | 78 | 25 | 68 | 25 | 35 | ▲ 40,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 753 RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.