Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VANESSA 2000 COM SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Calea SERBAN VODA, 276, 0, 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 136.680 RON | 140.886 RON | 111.245 RON | 25.415 RON | 29.641 RON | 215.286 RON | 125.601 RON | 89.685 RON | 195.382 RON | 22.069 RON | 2.101 RON | 12.771 RON | 0 RON | 2.165 RON | 1 |
| 2020 | 127.740 RON | 127.824 RON | 109.135 RON | 15.047 RON | 18.689 RON | 227.904 RON | 115.999 RON | 111.905 RON | 207.062 RON | 21.709 RON | 85 RON | 11.642 RON | 0 RON | 867 RON | 1 |
| 2021 | 145.412 RON | 145.412 RON | 112.555 RON | 28.582 RON | 32.857 RON | 196.573 RON | 106.399 RON | 90.174 RON | 180.624 RON | 16.937 RON | 336 RON | 1.187 RON | 0 RON | 988 RON | 1 |
| 2022 | 154.994 RON | 154.994 RON | 119.506 RON | 31.669 RON | 35.488 RON | 194.632 RON | 99.099 RON | 95.533 RON | 181.243 RON | 15.638 RON | 0 RON | 9.101 RON | 0 RON | 2.249 RON | 1 |
| 2023 | 179.251 RON | 179.251 RON | 131.839 RON | 45.656 RON | 47.412 RON | 326.064 RON | 185.081 RON | 140.983 RON | 286.486 RON | 41.517 RON | 0 RON | 67.112 RON | 0 RON | 1.939 RON | 1 |
| 2024 | 170.202 RON | 170.257 RON | 114.290 RON | 54.298 RON | 55.967 RON | 339.184 RON | 178.743 RON | 160.441 RON | 293.570 RON | 48.241 RON | 0 RON | 73.738 RON | 0 RON | 2.627 RON | 1 |
| 2025 | 172.454 RON | 172.534 RON | 100.610 RON | 70.234 RON | 71.924 RON | 376.513 RON | 191.543 RON | 184.970 RON | 311.064 RON | 66.947 RON | 0 RON | 80.853 RON | 0 RON | 1.498 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 136,7 K RON | 127,7 K RON | 145,4 K RON | 155,0 K RON | 179,3 K RON | 170,2 K RON | 172,5 K RON |
| Venituri totale | 140,9 K RON | 127,8 K RON | 145,4 K RON | 155,0 K RON | 179,3 K RON | 170,3 K RON | 172,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 111,2 K RON | 109,1 K RON | 112,6 K RON | 119,5 K RON | 131,8 K RON | 114,3 K RON | 100,6 K RON |
| Rezultat net | 25,4 K RON | 15,0 K RON | 28,6 K RON | 31,7 K RON | 45,7 K RON | 54,3 K RON | 70,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 187,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,76 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,76 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,56 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,62 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,13 |
| Durata încasare (zile) | 171 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 22,1 K RON | 215,3 K RON | 10,3% |
| 2020 | 21,7 K RON | 227,9 K RON | 9,5% |
| 2021 | 16,9 K RON | 196,6 K RON | 8,6% |
| 2022 | 15,6 K RON | 194,6 K RON | 8,0% |
| 2023 | 41,5 K RON | 326,1 K RON | 12,7% |
| 2024 | 48,2 K RON | 339,2 K RON | 14,2% |
| 2025 | 66,9 K RON | 376,5 K RON | 17,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 136,7 K RON | 127,7 K RON | 145,4 K RON | 155,0 K RON | 179,3 K RON | 170,2 K RON | 172,5 K RON | ▲ 1,3% |
| Rezultat net | 25,4 K RON | 15,0 K RON | 28,6 K RON | 31,7 K RON | 45,7 K RON | 54,3 K RON | 70,2 K RON | ▲ 29,3% |
| Total active | 215,3 K RON | 227,9 K RON | 196,6 K RON | 194,6 K RON | 326,1 K RON | 339,2 K RON | 376,5 K RON | ▲ 11,0% |
| Capitaluri proprii | 195,4 K RON | 207,1 K RON | 180,6 K RON | 181,2 K RON | 286,5 K RON | 293,6 K RON | 311,1 K RON | ▲ 6,0% |
| Datorii totale | 22,1 K RON | 21,7 K RON | 16,9 K RON | 15,6 K RON | 41,5 K RON | 48,2 K RON | 66,9 K RON | ▲ 38,8% |
| Lichiditate curentă | 4,06 | 5,15 | 5,32 | 6,11 | 3,40 | 3,33 | 2,76 | ▼ 16,9% |
| Marjă netă (%) | 18,59 | 11,78 | 19,66 | 20,43 | 25,47 | 31,90 | 40,73 | ▲ 27,7% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 100 | 95 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (70,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.76), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 187,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.