Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VIN PROMOTION DC 98 SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Drumul TIMONIERULUI, 15A, 0, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 78.653 RON | 78.653 RON | 59.462 RON | 16.832 RON | 19.191 RON | 336.209 RON | 307.021 RON | 29.188 RON | 319.673 RON | 16.536 RON | 7.558 RON | 5.634 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 78.096 RON | 78.096 RON | 59.357 RON | 16.496 RON | 18.739 RON | 340.464 RON | 307.021 RON | 33.443 RON | 325.669 RON | 14.795 RON | 0 RON | 15.891 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 82.533 RON | 82.533 RON | 29.346 RON | 50.712 RON | 53.187 RON | 353.723 RON | 304.874 RON | 48.849 RON | 342.372 RON | 11.351 RON | 0 RON | 15.370 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 79.536 RON | 79.536 RON | 59.687 RON | 17.882 RON | 19.849 RON | 344.283 RON | 304.874 RON | 39.409 RON | 298.046 RON | 46.237 RON | 0 RON | 17.316 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 88.028 RON | 88.028 RON | 83.594 RON | 3.554 RON | 4.434 RON | 341.731 RON | 304.874 RON | 36.857 RON | 301.601 RON | 40.130 RON | 0 RON | 20.177 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 91.221 RON | 91.221 RON | 80.897 RON | 9.411 RON | 10.324 RON | 352.224 RON | 316.489 RON | 35.735 RON | 311.011 RON | 41.213 RON | 0 RON | 25.048 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 93.384 RON | 93.384 RON | 104.573 RON | −12.123 RON | −11.189 RON | 340.296 RON | 316.867 RON | 23.429 RON | 276.041 RON | 64.255 RON | 0 RON | 13.689 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.36) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−12.123 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,7 K RON | 78,1 K RON | 82,5 K RON | 79,5 K RON | 88,0 K RON | 91,2 K RON | 93,4 K RON |
| Venituri totale | 78,7 K RON | 78,1 K RON | 82,5 K RON | 79,5 K RON | 88,0 K RON | 91,2 K RON | 93,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 59,5 K RON | 59,4 K RON | 29,3 K RON | 59,7 K RON | 83,6 K RON | 80,9 K RON | 104,6 K RON |
| Rezultat net | 16,8 K RON | 16,5 K RON | 50,7 K RON | 17,9 K RON | 3,6 K RON | 9,4 K RON | −12,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 95,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,36 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,36 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,15 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 5,30 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,82 |
| Durata încasare (zile) | 54 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 16,5 K RON | 336,2 K RON | 4,9% |
| 2020 | 14,8 K RON | 340,5 K RON | 4,4% |
| 2021 | 11,4 K RON | 353,7 K RON | 3,2% |
| 2022 | 46,2 K RON | 344,3 K RON | 13,4% |
| 2023 | 40,1 K RON | 341,7 K RON | 11,7% |
| 2024 | 41,2 K RON | 352,2 K RON | 11,7% |
| 2025 | 64,3 K RON | 340,3 K RON | 18,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,7 K RON | 78,1 K RON | 82,5 K RON | 79,5 K RON | 88,0 K RON | 91,2 K RON | 93,4 K RON | ▲ 2,4% |
| Rezultat net | 16,8 K RON | 16,5 K RON | 50,7 K RON | 17,9 K RON | 3,6 K RON | 9,4 K RON | −12,1 K RON | ▼ 228,8% |
| Total active | 336,2 K RON | 340,5 K RON | 353,7 K RON | 344,3 K RON | 341,7 K RON | 352,2 K RON | 340,3 K RON | ▼ 3,4% |
| Capitaluri proprii | 319,7 K RON | 325,7 K RON | 342,4 K RON | 298,0 K RON | 301,6 K RON | 311,0 K RON | 276,0 K RON | ▼ 11,2% |
| Datorii totale | 16,5 K RON | 14,8 K RON | 11,4 K RON | 46,2 K RON | 40,1 K RON | 41,2 K RON | 64,3 K RON | ▲ 55,9% |
| Lichiditate curentă | 1,77 | 2,26 | 4,30 | 0,85 | 0,92 | 0,87 | 0,36 | ▼ 58,0% |
| Marjă netă (%) | 21,40 | 21,12 | 61,44 | 22,48 | 4,04 | 10,32 | -12,98 | ▼ 225,8% |
| Scor bonitate | 82 | 87 | 100 | 63 | 68 | 78 | 35 | ▼ 55,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 95,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.