Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MANSION AVENUE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, DUMBRAVA ROŞIE, 19, B, 20462, 2, CORP A, MANSARDA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 1.098 RON | −1.098 RON | −1.098 RON | 602 RON | 186 RON | 416 RON | −898 RON | 1.500 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 602 RON | 186 RON | 416 RON | −898 RON | 1.500 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 19.632 RON | 19.632 RON | 15.480 RON | 3.622 RON | 4.152 RON | 6.084 RON | 186 RON | 5.898 RON | 2.724 RON | 3.360 RON | 0 RON | 5.649 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.084 RON | 186 RON | 5.898 RON | 2.724 RON | 3.360 RON | 0 RON | 5.649 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 16.786 RON | 16.786 RON | 3.902 RON | 12.884 RON | 12.884 RON | 35.808 RON | 186 RON | 35.622 RON | 21.150 RON | 14.658 RON | 0 RON | 18.545 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 6.188 RON | −6.188 RON | −6.188 RON | 26.381 RON | 186 RON | 26.195 RON | 14.962 RON | 11.419 RON | 0 RON | 21.001 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 8.061 RON | 8.061 RON | 6.427 RON | 1.634 RON | 1.634 RON | 32.566 RON | 186 RON | 32.380 RON | 15.047 RON | 17.519 RON | 0 RON | 27.186 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Top format din 2,994 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 19,6 K RON | 0 RON | 16,8 K RON | 0 RON | 8,1 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 19,6 K RON | 0 RON | 16,8 K RON | 0 RON | 8,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,1 K RON | 0 RON | 15,5 K RON | 0 RON | 3,9 K RON | 6,2 K RON | 6,4 K RON |
| Rezultat net | −1,1 K RON | 0 RON | 3,6 K RON | 0 RON | 12,9 K RON | −6,2 K RON | 1,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,85 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,85 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,30 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,86 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,30 |
| Durata încasare (zile) | 1.231 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,5 K RON | 602 RON | 249,2% |
| 2020 | 1,5 K RON | 602 RON | 249,2% |
| 2021 | 3,4 K RON | 6,1 K RON | 55,2% |
| 2022 | 3,4 K RON | 6,1 K RON | 55,2% |
| 2023 | 14,7 K RON | 35,8 K RON | 40,9% |
| 2024 | 11,4 K RON | 26,4 K RON | 43,3% |
| 2025 | 17,5 K RON | 32,6 K RON | 53,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 19,6 K RON | 0 RON | 16,8 K RON | 0 RON | 8,1 K RON | – |
| Rezultat net | −1,1 K RON | 0 RON | 3,6 K RON | 0 RON | 12,9 K RON | −6,2 K RON | 1,6 K RON | ▲ 126,4% |
| Total active | 602 RON | 602 RON | 6,1 K RON | 6,1 K RON | 35,8 K RON | 26,4 K RON | 32,6 K RON | ▲ 23,4% |
| Capitaluri proprii | −898 RON | −898 RON | 2,7 K RON | 2,7 K RON | 21,2 K RON | 15,0 K RON | 15,0 K RON | ▲ 0,6% |
| Datorii totale | 1,5 K RON | 1,5 K RON | 3,4 K RON | 3,4 K RON | 14,7 K RON | 11,4 K RON | 17,5 K RON | ▲ 53,4% |
| Lichiditate curentă | 0,28 | 0,28 | 1,76 | 1,76 | 2,43 | 2,29 | 1,85 | ▼ 19,4% |
| Marjă netă (%) | – | – | 18,45 | – | 76,75 | – | 20,27 | – |
| Scor bonitate | 22 | 30 | 85 | 57 | 95 | 60 | 77 | ▲ 28,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.