Publicitate

P.E.A. SRL

CUI: 13342242 J2000000110211 SRL Ialomiţa, Municipiul Slobozia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13342242
Cod înmatriculare J2000000110211
EUID ROONRC.J2000000110211
Data înmatriculării 2000-09-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 26 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, Str. Gheorghe Doja, 23A, 8400

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Slobozia
Sector: 0
Stradă: Str. Gheorghe Doja
Număr: 23A
Cod poștal: 8400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 106.093 RON 186.207 RON 145.578 RON 38.767 RON 40.629 RON 67.184 RON 56.471 RON 10.713 RON −14.464 RON 81.648 RON 0 RON 1.637 RON 0 RON 0 RON 3
2024 147.392 RON 205.492 RON 158.668 RON 44.810 RON 46.824 RON 56.297 RON 51.829 RON 4.468 RON 30.347 RON 25.950 RON 0 RON 1.637 RON 0 RON 0 RON 3
2025 205.303 RON 211.772 RON 200.943 RON 8.965 RON 10.829 RON 61.627 RON 47.186 RON 14.441 RON 39.312 RON 22.315 RON 0 RON 1.637 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

PEANCI GEORGE
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
PEANCI DANIEL
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 30 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.65) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
205,3 K RON
Rezultat Net 2025
9,0 K RON
Total Active 2025
61,6 K RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 106,1 K RON 147,4 K RON 205,3 K RON
Venituri totale 186,2 K RON 205,5 K RON 211,8 K RON
Cheltuieli totale 145,6 K RON 158,7 K RON 200,9 K RON
Rezultat net 38,8 K RON 44,8 K RON 9,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 252,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,65 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,65 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,57 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,76 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate47,2 K RON (76.6%)
Active circulante14,4 K RON (23.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,6 K RON
Numerar12,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 125,41
Durata încasare (zile) 3

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,3%
Marjă netă
4,4%
ROA
14,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 81,6 K RON 67,2 K RON 121,5%
2024 26,0 K RON 56,3 K RON 46,1%
2025 22,3 K RON 61,6 K RON 36,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 106,1 K RON 147,4 K RON 205,3 K RON ▲ 39,3%
Rezultat net 38,8 K RON 44,8 K RON 9,0 K RON ▼ 80,0%
Total active 67,2 K RON 56,3 K RON 61,6 K RON ▲ 9,5%
Capitaluri proprii −14,5 K RON 30,3 K RON 39,3 K RON ▲ 29,5%
Datorii totale 81,6 K RON 26,0 K RON 22,3 K RON ▼ 14,0%
Lichiditate curentă 0,13 0,17 0,65 ▲ 275,8%
Marjă netă (%) 36,54 30,40 4,37 ▼ 85,6%
Scor bonitate 42 78 68 ▼ 12,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 252,1 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate