Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AMY CENTER SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, Str. MIHAI EMINESCU, 4, D3, a, 3, 16, 5600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 246.664 RON | 281.745 RON | 276.932 RON | 1.996 RON | 4.813 RON | 181.565 RON | 46.401 RON | 135.164 RON | 19.867 RON | 161.698 RON | 126.829 RON | 477 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 116.449 RON | 147.194 RON | 154.703 RON | −9.526 RON | −7.509 RON | 144.463 RON | 29.665 RON | 114.798 RON | 10.340 RON | 134.123 RON | 112.251 RON | 1.955 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 155.000 RON | 184.884 RON | 179.869 RON | 3.428 RON | 5.015 RON | 124.335 RON | 14.314 RON | 110.021 RON | 13.769 RON | 110.566 RON | 101.838 RON | 7.143 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 204.906 RON | 205.770 RON | 203.204 RON | 755 RON | 2.566 RON | 64.528 RON | 2.800 RON | 61.728 RON | 14.523 RON | 50.005 RON | 50.067 RON | 9.202 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 209.917 RON | 209.917 RON | 193.604 RON | 14.256 RON | 16.313 RON | 61.466 RON | 2.800 RON | 58.666 RON | 18.613 RON | 42.853 RON | 37.492 RON | 4.579 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 280.971 RON | 281.025 RON | 224.141 RON | 54.411 RON | 56.884 RON | 99.763 RON | 2.800 RON | 96.963 RON | 73.025 RON | 26.738 RON | 48.408 RON | 973 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 232.620 RON | 232.645 RON | 198.186 RON | 32.481 RON | 34.459 RON | 104.504 RON | 2.800 RON | 101.704 RON | 57.505 RON | 46.999 RON | 70.879 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Top format din 68 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 246,7 K RON | 116,4 K RON | 155,0 K RON | 204,9 K RON | 209,9 K RON | 281,0 K RON | 232,6 K RON |
| Venituri totale | 281,7 K RON | 147,2 K RON | 184,9 K RON | 205,8 K RON | 209,9 K RON | 281,0 K RON | 232,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 276,9 K RON | 154,7 K RON | 179,9 K RON | 203,2 K RON | 193,6 K RON | 224,1 K RON | 198,2 K RON |
| Rezultat net | 2,0 K RON | −9,5 K RON | 3,4 K RON | 755 RON | 14,3 K RON | 54,4 K RON | 32,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 255,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,66 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,66 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,22 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,28 |
| Durata stocaj (zile) | 111 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 161,7 K RON | 181,6 K RON | 89,1% |
| 2020 | 134,1 K RON | 144,5 K RON | 92,8% |
| 2021 | 110,6 K RON | 124,3 K RON | 88,9% |
| 2022 | 50,0 K RON | 64,5 K RON | 77,5% |
| 2023 | 42,9 K RON | 61,5 K RON | 69,7% |
| 2024 | 26,7 K RON | 99,8 K RON | 26,8% |
| 2025 | 47,0 K RON | 104,5 K RON | 45,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 246,7 K RON | 116,4 K RON | 155,0 K RON | 204,9 K RON | 209,9 K RON | 281,0 K RON | 232,6 K RON | ▼ 17,2% |
| Rezultat net | 2,0 K RON | −9,5 K RON | 3,4 K RON | 755 RON | 14,3 K RON | 54,4 K RON | 32,5 K RON | ▼ 40,3% |
| Total active | 181,6 K RON | 144,5 K RON | 124,3 K RON | 64,5 K RON | 61,5 K RON | 99,8 K RON | 104,5 K RON | ▲ 4,8% |
| Capitaluri proprii | 19,9 K RON | 10,3 K RON | 13,8 K RON | 14,5 K RON | 18,6 K RON | 73,0 K RON | 57,5 K RON | ▼ 21,3% |
| Datorii totale | 161,7 K RON | 134,1 K RON | 110,6 K RON | 50,0 K RON | 42,9 K RON | 26,7 K RON | 47,0 K RON | ▲ 75,8% |
| Lichiditate curentă | 0,84 | 0,86 | 1,00 | 1,23 | 1,37 | 3,63 | 2,16 | ▼ 40,3% |
| Marjă netă (%) | 0,81 | -8,18 | 2,21 | 0,37 | 6,79 | 19,37 | 13,96 | ▼ 27,9% |
| Scor bonitate | 50 | 30 | 63 | 65 | 75 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (32,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 255,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.