Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EXPO CARM SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, Str. MIHAI EMINESCU, 53, C1, B, 1, 28, 610028
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 10.229.366 RON | 15.779.816 RON | 15.493.617 RON | 217.599 RON | 286.199 RON | 4.079.586 RON | 3.156.650 RON | 922.936 RON | 1.891.178 RON | 2.188.408 RON | 406.989 RON | 119.120 RON | 0 RON | 0 RON | 33 |
| 2020 | 8.933.553 RON | 14.579.322 RON | 13.971.058 RON | 520.378 RON | 608.264 RON | 3.923.973 RON | 2.926.765 RON | 997.208 RON | 2.411.556 RON | 1.512.417 RON | 322.734 RON | 74.822 RON | 0 RON | 0 RON | 27 |
| 2021 | 8.626.013 RON | 13.839.092 RON | 13.382.125 RON | 383.713 RON | 456.967 RON | 3.468.689 RON | 2.679.487 RON | 789.202 RON | 2.795.269 RON | 673.420 RON | 432.888 RON | 83.963 RON | 0 RON | 0 RON | 28 |
| 2022 | 9.022.306 RON | 14.743.699 RON | 14.570.511 RON | 130.360 RON | 173.188 RON | 3.888.259 RON | 2.582.761 RON | 1.305.498 RON | 2.925.629 RON | 452.089 RON | 421.577 RON | 57.157 RON | 510.541 RON | 0 RON | 29 |
| 2023 | 9.015.435 RON | 15.425.842 RON | 14.916.152 RON | 435.141 RON | 509.690 RON | 3.844.688 RON | 2.694.128 RON | 1.150.560 RON | 3.360.770 RON | 483.918 RON | 465.281 RON | 88.685 RON | 0 RON | 0 RON | 29 |
| 2024 | 7.710.474 RON | 12.635.173 RON | 12.508.574 RON | 88.978 RON | 126.599 RON | 3.814.042 RON | 2.754.899 RON | 1.059.143 RON | 3.402.938 RON | 411.104 RON | 298.264 RON | 72.834 RON | 0 RON | 0 RON | 22 |
| 2025 | 7.213.875 RON | 11.632.761 RON | 11.565.042 RON | 48.630 RON | 67.719 RON | 3.444.715 RON | 2.603.557 RON | 841.158 RON | 2.541.078 RON | 903.637 RON | 261.496 RON | 36.566 RON | 0 RON | 0 RON | 22 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1011 — Prelucrarea și conservarea cărnii
Top format din 9 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.93) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,23 M RON | 8,93 M RON | 8,63 M RON | 9,02 M RON | 9,02 M RON | 7,71 M RON | 7,21 M RON |
| Venituri totale | 15,78 M RON | 14,58 M RON | 13,84 M RON | 14,74 M RON | 15,43 M RON | 12,64 M RON | 11,63 M RON |
| Cheltuieli totale | 15,49 M RON | 13,97 M RON | 13,38 M RON | 14,57 M RON | 14,92 M RON | 12,51 M RON | 11,57 M RON |
| Rezultat net | 217,6 K RON | 520,4 K RON | 383,7 K RON | 130,4 K RON | 435,1 K RON | 89,0 K RON | 48,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,09 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,93 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,64 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,60 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,81 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 27,59 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 197,28 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,19 M RON | 4,08 M RON | 53,6% |
| 2020 | 1,51 M RON | 3,92 M RON | 38,5% |
| 2021 | 673,4 K RON | 3,47 M RON | 19,4% |
| 2022 | 452,1 K RON | 3,89 M RON | 11,6% |
| 2023 | 483,9 K RON | 3,84 M RON | 12,6% |
| 2024 | 411,1 K RON | 3,81 M RON | 10,8% |
| 2025 | 903,6 K RON | 3,44 M RON | 26,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,23 M RON | 8,93 M RON | 8,63 M RON | 9,02 M RON | 9,02 M RON | 7,71 M RON | 7,21 M RON | ▼ 6,4% |
| Rezultat net | 217,6 K RON | 520,4 K RON | 383,7 K RON | 130,4 K RON | 435,1 K RON | 89,0 K RON | 48,6 K RON | ▼ 45,3% |
| Total active | 4,08 M RON | 3,92 M RON | 3,47 M RON | 3,89 M RON | 3,84 M RON | 3,81 M RON | 3,44 M RON | ▼ 9,7% |
| Capitaluri proprii | 1,89 M RON | 2,41 M RON | 2,80 M RON | 2,93 M RON | 3,36 M RON | 3,40 M RON | 2,54 M RON | ▼ 25,3% |
| Datorii totale | 2,19 M RON | 1,51 M RON | 673,4 K RON | 452,1 K RON | 483,9 K RON | 411,1 K RON | 903,6 K RON | ▲ 119,8% |
| Lichiditate curentă | 0,42 | 0,66 | 1,17 | 2,89 | 2,38 | 2,58 | 0,93 | ▼ 63,9% |
| Marjă netă (%) | 2,13 | 5,82 | 4,45 | 1,44 | 4,83 | 1,15 | 0,67 | ▼ 41,7% |
| Scor bonitate | 50 | 73 | 67 | 85 | 77 | 77 | 53 | ▼ 31,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (48,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.