DESZKA SRL
Date generale
Adresă
România, Covasna, Sat Turia, Comuna Turia, 1253, 527160
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 11.088.368 RON | 12.191.771 RON | 11.206.215 RON | 843.901 RON | 985.556 RON | 15.400.787 RON | 7.274.174 RON | 8.126.613 RON | 11.282.902 RON | 4.314.672 RON | 4.498.607 RON | 2.369.348 RON | 0 RON | 196.787 RON | 34 |
| 2024 | 9.349.647 RON | 10.356.125 RON | 10.109.619 RON | 197.719 RON | 246.506 RON | 14.022.431 RON | 6.833.333 RON | 7.189.098 RON | 11.480.621 RON | 2.541.810 RON | 4.490.138 RON | 1.483.909 RON | 0 RON | 0 RON | 33 |
| 2025 | 12.804.044 RON | 14.106.102 RON | 13.160.464 RON | 788.322 RON | 945.638 RON | 16.758.901 RON | 6.800.766 RON | 9.958.135 RON | 11.268.943 RON | 3.572.251 RON | 3.786.684 RON | 3.866.878 RON | 1.917.707 RON | 0 RON | 37 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Lideri din domeniu
Top companii din Covasna, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1611 — Tăierea și rindeluirea lemnului
Top format din 18 companii din județul Covasna. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11,09 M RON | 9,35 M RON | 12,80 M RON |
| Venituri totale | 12,19 M RON | 10,36 M RON | 14,11 M RON |
| Cheltuieli totale | 11,21 M RON | 10,11 M RON | 13,16 M RON |
| Rezultat net | 843,9 K RON | 197,7 K RON | 788,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 12,80 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,37 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,69 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,38 |
| Durata stocaj (zile) | 108 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,31 |
| Durata încasare (zile) | 110 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 4,31 M RON | 15,40 M RON | 28,0% |
| 2024 | 2,54 M RON | 14,02 M RON | 18,1% |
| 2025 | 3,57 M RON | 16,76 M RON | 21,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11,09 M RON | 9,35 M RON | 12,80 M RON | ▲ 36,9% |
| Rezultat net | 843,9 K RON | 197,7 K RON | 788,3 K RON | ▲ 298,7% |
| Total active | 15,40 M RON | 14,02 M RON | 16,76 M RON | ▲ 19,5% |
| Capitaluri proprii | 11,28 M RON | 11,48 M RON | 11,27 M RON | ▼ 1,8% |
| Datorii totale | 4,31 M RON | 2,54 M RON | 3,57 M RON | ▲ 40,5% |
| Lichiditate curentă | 1,88 | 2,83 | 2,79 | ▼ 1,4% |
| Marjă netă (%) | 7,61 | 2,11 | 6,16 | ▲ 191,9% |
| Scor bonitate | 77 | 77 | 90 | ▲ 16,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (788,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.