SPONSORUL SRL
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Sat Smârdioasa, Comuna Smârdioasa
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.217.277 RON | 1.217.277 RON | 973.960 RON | 231.144 RON | 243.317 RON | 337.041 RON | 48.147 RON | 288.894 RON | 278.848 RON | 58.193 RON | 182.371 RON | 72.016 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 2.148.048 RON | 2.164.577 RON | 1.925.499 RON | 174.143 RON | 239.078 RON | 284.370 RON | 34.959 RON | 249.411 RON | 185.236 RON | 99.134 RON | 154.448 RON | 68.926 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.553.884 RON | 1.555.639 RON | 1.422.131 RON | 104.710 RON | 133.508 RON | 318.858 RON | 24.024 RON | 294.834 RON | 120.779 RON | 198.079 RON | 109.184 RON | 173.512 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4677 — Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
Top format din 20 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,22 M RON | 2,15 M RON | 1,55 M RON |
| Venituri totale | 1,22 M RON | 2,16 M RON | 1,56 M RON |
| Cheltuieli totale | 974,0 K RON | 1,93 M RON | 1,42 M RON |
| Rezultat net | 231,1 K RON | 174,1 K RON | 104,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,98 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,49 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,94 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 14,23 |
| Durata stocaj (zile) | 26 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,96 |
| Durata încasare (zile) | 41 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 58,2 K RON | 337,0 K RON | 17,3% |
| 2024 | 99,1 K RON | 284,4 K RON | 34,9% |
| 2025 | 198,1 K RON | 318,9 K RON | 62,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,22 M RON | 2,15 M RON | 1,55 M RON | ▼ 27,7% |
| Rezultat net | 231,1 K RON | 174,1 K RON | 104,7 K RON | ▼ 39,9% |
| Total active | 337,0 K RON | 284,4 K RON | 318,9 K RON | ▲ 12,1% |
| Capitaluri proprii | 278,8 K RON | 185,2 K RON | 120,8 K RON | ▼ 34,8% |
| Datorii totale | 58,2 K RON | 99,1 K RON | 198,1 K RON | ▲ 99,8% |
| Lichiditate curentă | 4,96 | 2,52 | 1,49 | ▼ 40,8% |
| Marjă netă (%) | 18,99 | 8,11 | 6,74 | ▼ 16,9% |
| Scor bonitate | 87 | 82 | 60 | ▼ 26,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (104,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,98 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.