Publicitate

PROMOIMPRESA SRL

CUI: 18398899 J2006000506351 SRL Timiş, Municipiul Timişoara
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 18398899
Cod înmatriculare J2006000506351
EUID ROONRC.J2006000506351
Data înmatriculării 2006-02-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Timiş, Municipiul Timişoara, LAZĂR GHEORGHE, 24, 11, 62, 300081

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Municipiul Timişoara
Stradă: LAZĂR GHEORGHE
Număr: 24
Etaj: 11
Apartament: 62
Cod poștal: 300081

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 160.032 RON 185.503 RON 234.184 RON −50.521 RON −48.681 RON 1.712.469 RON 1.535.970 RON 176.499 RON 234.832 RON 1.477.637 RON 0 RON 171.985 RON 0 RON 0 RON 1
2020 207.990 RON 1.075.629 RON 1.039.358 RON 26.734 RON 36.271 RON 1.110.749 RON 947.774 RON 162.975 RON 261.565 RON 849.184 RON 0 RON 130.927 RON 0 RON 0 RON 1
2021 235.836 RON 314.590 RON 163.191 RON 148.986 RON 151.399 RON 1.174.501 RON 912.598 RON 261.903 RON 410.551 RON 763.950 RON 0 RON 137.724 RON 0 RON 0 RON 1
2022 260.827 RON 346.808 RON 175.461 RON 168.291 RON 171.347 RON 1.384.618 RON 1.150.568 RON 234.050 RON 578.842 RON 806.662 RON 0 RON 104.446 RON 0 RON 886 RON 1
2023 303.922 RON 778.826 RON 208.870 RON 565.970 RON 569.956 RON 1.313.860 RON 1.133.325 RON 180.535 RON 1.144.812 RON 171.108 RON 0 RON 124.163 RON 0 RON 2.060 RON 1
2024 232.188 RON 380.354 RON 241.981 RON 133.247 RON 138.373 RON 1.370.446 RON 1.217.325 RON 153.121 RON 1.278.059 RON 92.741 RON 0 RON 124.352 RON 0 RON 354 RON 1
2025 296.767 RON 397.999 RON 216.411 RON 174.167 RON 181.588 RON 1.488.443 RON 1.158.745 RON 329.698 RON 1.452.227 RON 37.227 RON 0 RON 107.709 RON 0 RON 1.011 RON 1

Reprezentanți și administratori (3)

EFAURA HOLDING S.R.L.
administrator
Reșed.: Timiş, România
Pagina administratorului
BUDĂU GABRIELA PAULA
administrator
Timiş, România
Pagina administratorului
DE POLO ANDREA
reprezentant administrator persoana juridica
Italia
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,123 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
296,8 K RON
Rezultat Net 2025
174,2 K RON
Total Active 2025
1,49 M RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 160,0 K RON 208,0 K RON 235,8 K RON 260,8 K RON 303,9 K RON 232,2 K RON 296,8 K RON
Venituri totale 185,5 K RON 1,08 M RON 314,6 K RON 346,8 K RON 778,8 K RON 380,4 K RON 398,0 K RON
Cheltuieli totale 234,2 K RON 1,04 M RON 163,2 K RON 175,5 K RON 208,9 K RON 242,0 K RON 216,4 K RON
Rezultat net −50,5 K RON 26,7 K RON 149,0 K RON 168,3 K RON 566,0 K RON 133,2 K RON 174,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 317,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 8,86 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 8,86 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 5,96 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 39,98 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,16 M RON (77.8%)
Active circulante329,7 K RON (22.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe107,7 K RON
Numerar222,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,76
Durata încasare (zile) 133

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
61,2%
Marjă netă
58,7%
ROA
11,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,48 M RON 1,71 M RON 86,3%
2020 849,2 K RON 1,11 M RON 76,5%
2021 764,0 K RON 1,17 M RON 65,0%
2022 806,7 K RON 1,38 M RON 58,3%
2023 171,1 K RON 1,31 M RON 13,0%
2024 92,7 K RON 1,37 M RON 6,8%
2025 37,2 K RON 1,49 M RON 2,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 160,0 K RON 208,0 K RON 235,8 K RON 260,8 K RON 303,9 K RON 232,2 K RON 296,8 K RON ▲ 27,8%
Rezultat net −50,5 K RON 26,7 K RON 149,0 K RON 168,3 K RON 566,0 K RON 133,2 K RON 174,2 K RON ▲ 30,7%
Total active 1,71 M RON 1,11 M RON 1,17 M RON 1,38 M RON 1,31 M RON 1,37 M RON 1,49 M RON ▲ 8,6%
Capitaluri proprii 234,8 K RON 261,6 K RON 410,6 K RON 578,8 K RON 1,14 M RON 1,28 M RON 1,45 M RON ▲ 13,6%
Datorii totale 1,48 M RON 849,2 K RON 764,0 K RON 806,7 K RON 171,1 K RON 92,7 K RON 37,2 K RON ▼ 59,9%
Lichiditate curentă 0,12 0,19 0,34 0,29 1,06 1,65 8,86 ▲ 436,4%
Marjă netă (%) -31,57 12,85 63,17 64,52 186,22 57,39 58,69 ▲ 2,3%
Scor bonitate 32 68 73 68 90 82 100 ▲ 22,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (174,2 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (8.86), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 317,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate